Reprezentace počítá i s Jendrišákem!

14.02.2022

Nejbližší reprezentační akce se bude konat až v květnu, přesto je zajímavé situaci kolem národního týmu sledovat. V uplynulých dnech byl na webu ceskyflorbal.cz aktualizován širší kádr reprezentace. To by mohl být zdánlivě nezajímavý úkon, ale není tomu tak.

foto: Český florbal
foto: Český florbal

Podle našich informací se tento seznam aktualizuje dvakrát ročně a v podstatě dává najevo, kteří hráči se aktuálně řadí mezi reprezentanty. Za normálních okolností by to i tak bylo celkem bez zajímavosti, ale při změně realizačního týmu je velmi zajímavé se na seznam 39 hráčů podívat.

Při prvním pohledu praští do očí jméno bývalého kapitána reprezentace Matěje Jendrišáka. Těžko by ho Český florbal na podobný list zařadil bez jeho souhlasu. Dá se tedy očekávat minimálně pokus o návrat. Z "trucujících" hráčů najdeme v seznamu také Jakuba Hubálka, Lukáše Součka, Martina Tokoše a Lukáše Veltšmída. Na listu naopak nenajdeme Patrika Suchánka, Milana Tomašíka, Daniela Šebka či Patrika Dóžu. Ti všichni, podle našich informací, návrat do reprezentace odmítli. 

Kromě kompletního kádru z posledního MS najdeme na listu i 4 juniorské mistry světa z Brna. Konkrétně se jedná o Tomáše Hanáka, Petra Majera, Jana Maliče a Šimona Stránského. Ze zkušenějších hráčů jmenujme Jiřího Bauera, Matyáše Krebnera, Lukáše Pešata a Jana Řehoře. Seznam pak kompletuje mladá krev, kterou reprezentují Rostislav Gattnar, Martin Haleš, Michal Sládek, Martin Šindelář, František Vykopal a Marek Zouzal. Největší zastoupení mají v širším kádru Vítkovice, které dodaly hned 7 hráčů.

Ze zajímavých jmen na seznamu chybí například Jakub Boček, Jakub Buršík, Jiří Curney, Martin Pražan, Marek Matejčík nebo brankáři Jan Binder a Lukáš Kříž.

Širší kádr reprezentace mužů: 

brankáři: Lukáš Bauer, Martin Beneš, Martin Haleš, Lukáš Souček

hráči: Jiří Bauer, Dominik Beneš, Marek Beneš, Jiří Besta, Adam Delong, Filip Forman, Rostislav Gattnar, Jakub Gruber, Tomáš Hanák, Matěj Havlas, Adam Hemerka, Jakub Hubálek, Matěj Jendrišák, Martin Kisugite, Mikuláš Krbec, Matyáš Krebner, Filip Langer, Petr Majer, Jan Malič, Ondřej Němeček, Tom Ondrušek, Lukáš Pešat, Lukáš Punčochář, Josef Rýpar, Jan Řehoř, Michal Sládek, Šimon Stránský, David Šimek, Martin Šindelář, Matyáš Šindler, Martin Tokoš, Lukáš Veltšmíd, Ondřej Vítovec, František Vykopal, Marek Zouzal

foto: Český florbal
foto: Český florbal

Junioři se všemi hvězdami

Stejný seznam najdeme také na stránce juniorů. Aktuálně realizační tým Matěje Klucha počítá se 43 hráči, kteří se budou prát o nominaci na MS v Dánsku, kde se bude český tým snažit o zlatý hattrick. Z velkých jmen nechybí žádné. Jmenujme například Filipa Smutného, Daniela Chatrného nebo Adama Zubka.

Na seznamu najdeme hned 4 hráče, kteří hrají aktuálně v zahraničí. Z domácích klubů mají největší zastoupení Tatran a Vítkovice. Oba kluby dodaly 6 hráčů. 24 hráčů na listu je ročníku 2004 a 19 z ročníku 2005.