Radomír Mrázek do Ostravy?

24.04.2020

Ve florbalových kuloárech se to bere za hotovou věc. Radomír Mrázek bude novým trenérem FBC Ostrava. Legendární klub v posledních letech ustoupil ze slávy a vystřídal mnoho trenérů. Mrázek je bezesporu jednou z největších florbalových osobností v Česku a pro Ostravu by to mohlo být terno! Ale bude to tak i doopravdy?

foto: Český florbal
foto: Český florbal

Radomír Mrázek je jedním z nejúspěšnějších trenérů v Česku. Ve Vítkovicích během 11 let vychoval řadu budoucích reprezentantů a vyhrál s nimi dva mistrovské tituly. Na lavičce Vítkovic skončil na vlastní žádost v říjnu 2013 a od té doby na elitní úrovni klub netrénoval. Věnoval se především metodické práci v roli koordinátora pro Olomoucký a Moravskoslezský kraj. Na trenérskou mapu se vrátil v srpnu, kdy přijal nabídku vést reprezentaci Slovenska. 

Svérázný trenér je symbolem Vítkovic a nyní by měl přejít k největšímu rivalovi? Vzhledem k časovému odstupu asi žádný velký problém. Ostrava by v něm získala respektovanou osobnost, která ví, jak chutná úspěch. Mrázek by mohl na své jméno přitáhnout některé posily, které bude Ostrava po odchodech Bauera a Šindlera nutně potřebovat. Zalovit by mohl především mezi mladými hráči z regionu, které má skvěle nasledované. Velkou škodou je fakt, že mládež FBC Ostrava v posledních letech lehce vyklízí pozice, což může souviset i s nedobrovolným koncem Petra Koutného. Sáhnout by samozřejmě mohl také do slovenské reprezentace. 

Otázkou je, jak se může projevit dlouhá trenérská pauza? To samozřejmě nikdo neví. Mrázek bezesporu sledoval nejnovější florbalové trendy a lze předpokládat, že se velmi brzy adaptuje a bude schopen své myšlenky přenést i do roku 2020.

Zajímavá jména se skloňují i do rolí asistentů. Mluví se o dvou jménech. Prvním je trenérská legenda FBC Ostrava Robert Segeťa, který trénoval FBC v dobách neúspěšných bojů s Tatranem. Z hlediska Ostravy by to samozřejmě dávalo smysl a z hlediska Mrázka také, neboť spolu pracují na regionálním sekretariátu. Druhým jménem je Rostisav Kohút. Ten je trochu rozporuplnou postavou. Ve Vítkovicích vyrůstal jako "Mrázkovo dítě", později tam působil v roli šéftrenéra a asistenta u mužů. Pouhý den před Superfinále 2014 byl vyhozen a následně se přesunul do Brna. V jihomoravské metropoli působil v roli šéftrenéra i trenéra elitního týmu a podle mnohých je výrazně podepsán pod strmým pádem brněnských Bulldogs. Pro mnohé je jeho jméno jako rudý hadr pro býka. 

Uvidíme, jak to nakonec dopadne. Pro Superligu by byl každopádně návrat Radomíra Mrázka, a ještě na lavičku FBC, rozhodně hodně zajímavý příběh.