První vlaštovky letí do zahraničí. Kdo bude další?

19.10.2020

České sportovní soutěže stojí a ještě asi nějakou dobu stát budou. Naopak v zahraničních elitních soutěžích se s diváckými omezeními hraje. A toho využívají některé kluby, aby vyslaly své zástupce a zástupkyně na zkušenou. První tři vlaštovky už vylétli směr Švédsko a je otázkou, zda budou poslední nebo někdo naváže. 

Stáže v zahraničních klubech jsou v posledních letech hodně trendy. Dveře hodně otevřelo angažmá Filipa Langera v Pixbu v době, kdy v Česku nemohl nastupovat z důvodu nízkého věku. V dalších letech mladí hráči absolvovali různě dlouhé stáže ve všech třech nejkvalitnějších soutěžích světa. 

Nyní je tu ale úplně specifická situace. Česko stojí, Evropa hraje. Jako první toho využila Ostrava, která vyslala dvojici reprezentantek Michaela Mlejnková a Denisa Kotzurová do švédského superligového klubu IBK Lund. Ze superligových klubů jako první reagoval Liberec, jehož klenot Martin Čermák si vyzkouší druhou nejvyšší švédskou soutěž v týmu Lerum. 

Uvidíme, zda to bude konečná nebo přibudou další jména. Klíčová samozřejmě bude délka omezení v Česku. Pokud se bude absence zápasů a tréninků v hale protahovat, můžou následovat i další jména. A jaká? Nabízí se Filip Langer, ale mnoho nabídek může mít i Filip Forman či další juniorští reprezentanti. 

I díky těmto odchodům tak budeme mít co sledovat i v době florbalového půstu v Česku.