Procházka na MS nominoval i Klubalovou

06.11.2023

Trenér národního týmu žen Lukáš Procházka oznámil nominaci na nadcházející mistrovství světa, které se bude konat už za necelý měsíc v Singapuru. Ve výběru nechybí zkušené opory jako pamětnice dosud jediné medaile kapitánka Eliška Krupnová a brankářka Jana Christianová. Na šampionát odletí také pětice stříbrných medailistek z posledního mistrovství světa juniorek.

foto: Salibandy.fi
foto: Salibandy.fi

Reprezentační kouč uzavřel soupisku po dvou turnajích Euro Floorball Tour, kde již pracoval s prakticky hotovým kádrem. "Hráčky, na které jsme vsadili už na začátku cyklu, potvrzovaly své kvality, postupem času rostly a ukázaly, že za nároďák hrát chtějí a že si účasti v něm váží. Kádr je kompaktní, soudržný a myslím si, že to se ukáže jako naše výhoda. Mix zkušeností a mladých hráček, který jsme zvolili, je ta správná cesta. Z týmu je cítit síla, je velmi dobře strukturovaný, rychlý a zdravě agresivní," říká Procházka.

Oproti poslední herní prověrce ve finském Turku došlo ke dvěma změnám. Gólmanský tandem utvoří s Janou Christianovou Lenka Remešová, která na vrcholné akci debutovala již v roce 2021 ve švédské Uppsale. "I když na posledních akcí dostala prostor Monika Šolleová, tak Remy přesně věděla, na čem je a že i tak pořád hraje o šanci nominovat se na mistrovství světa. Nakonec jsme se rozhodli pro Remy i proto, že jsme usoudili, že potřebujeme trochu víc zkušeností," objasňuje český trenér.

Do exotické destinace odletí kromě řady tradičních opor také teprve 16letá Karolína Klubalová. Odchovankyně libereckého florbalu ukázala své kvality už na posledním světovém šampionátu juniorek, kde coby benjamínek týmu patřila k výrazným postavám nakonec stříbrného úspěchu. Suverénní byl také její debut v ČEZ Extralize, kde za prvních sedm zápasů v kariéře posbírala už osmnáct bodů.

Uplynulý reprezentační turnaj EFT ve Finsku strávila v kádru juniorského výběru. Na radaru dospělého výběru ale již nějaký čas také figurovala. "Vstoupila skvěle do sezony v klubu a po tom, co jsme viděli její výkony teď v Turku, jsme se rozhodli ji nominovat. Potřebujeme univerzální hráčku s takovým mindsetem a nastavením, jaké má. Myslím si, že týmu může dodat ten poslední chybějící element, řekněme, zdravé drzosti a možná trochu nesvázanosti," komentuje Procházka volbu hráčky, která v závěru šampionátu oslaví sedmnácté narozeniny.

Klubalová patří společně s obránkyněmi Kristýnou Lechnerovou, Michaelou Mechlovou a útočnicemi Annou Brucháčkovou a Vendulou Maroszovou k hráčkám, které dokázaly před rokem vybojovat historické stříbro na šampionátu juniorek.

České florbalistky vstoupí do mistrovství světa po úspěšné přípravě. Jedná se o druhý nejúspěšnější přípravný cyklus v dosavadní historii ženské reprezentace, byť poslední turnaj reprezentantkám výsledkově nevyšel. "Měl jsem dobrý pocit ze soudržnosti týmu a z toho, že se popasoval s něčím, co mu ne úplně sedělo, což jsme ale cíleně zvolili. Každopádně kvalita ve Finsku měla být z mého pohledu vyšší. Rezervy máme, ale pořád je čas na jejich odstranění a vyladění směrem k mistrovství světa," vrací se Procházka k poslednímu turnaji.

České reprezentantky nastoupí na šampionátu s novým hlavním partnerem Skupinou ČEZ v zádech, která doplní stávající hlavní partnery Livesport a Holbu. Program mistrovství světa začnou v neděli 3. prosince proti Polsku. V základní skupině posléze narazí i na Švédsko a skupinu zakončí bitvou se Slovenskem. Následně by na Procházkovy svěřenkyně mělo čekat v pátek 8. prosince čtvrtfinále a posléze případné bitvy o medaile. Všechny české zápasy budete moci sledovat živě na ČT sport. Na videoplatformě ceskyflorbal.tv a sociálních sítích vám pak nabídneme tradiční pohledy do zákulisí fungování národního týmu.

Nominace reprezentace žen

  • Mistrovství světa, Singapur
  • 2. - 12. 12. 2023

Brankářky: Jana Christianová (Florbal Chodov), Lenka Remešová (IBK Lund, Švéd.).

Obránkyně: Vendula Beránková (Piranha Chur, Švýc), Nela Jiráková (Endre IF, Švéd.), Kristýna Lechnerová (UHV Skorpion Zollbrück, Švýc.), Michaela Mechlová (SB-Pro, Fin.), Magdaléna Plášková (Florbal Chodov), Šárka Staňková (1. SC Vítkovice), Ivana Šupáková (Zug United, Švýc.).

Útočnice: Anna Brucháčková (Bulldogs Brno), Eliška Chudá (Florbal Chodov), Vanessa Rebecca Keprtová (KAIS Mora, Švéd.), Karolína Klubalová (FBC Liberec), Eliška Krupnová (Pixbo Wallenstam, Švéd.), Michaela Kubečková, Vendula Maroszová (obě 1. SC Vítkovice), Denisa Ratajová, Martina Řepková (obě Zug United, Švýc.), Karolína Suchá (Täby FC, Švéd.), Eliška Trojánková (Piranha Chur, Švýc.).

Český program na MS

Neděle 3. 12.
11.45 Česko - Polsko (OCBC Arena Hall 2)

Pondělí 4. 12.
10.00 Česko - Švédsko (OCBC Arena Hall 1)

Úterý 5. 12.12.00
Slovensko - Česko (OCBC Arena Hall 2)

Pátek 8. 12.
10.00 Čtvrtfinále (OCBC Arena Hall 1) *

Sobota 9. 12.
Semifinále/O umístění (Singapore Indoor Stadium)

Neděle 10. 12.
O medaile (Singapore Indoor Stadium)

* v případě přímého postupu ze skupiny budou Češky hrát v tento čas

zdroj: ceskyflorbal.cz