Přestupová bomba! Beneš jde do Boleslavi

19.04.2021

Už několik dní sbíráme informace, abychom pro vás připravili článek s názvem Přestupové léto 2021. Vězte, že i letos se chystají opravdu zajímavé přestupy a návraty. Jeden opravdu pikantní proběhne v trojúhelníku Ústí - Sparta - Mladá Boleslav. Podle informací ze všech tří zainteresovaných klubů totiž do města automobilů přestupuje odchovanec Ústí nad Labem a současný hráč Sparty Dominik Beneš!

foto: Sparta Praha
foto: Sparta Praha

Ústecký odchovanec patří k největším talentům českého florbalu. S juniorskou reprezentací získal zlatou medaili na MS v Halifaxu a už má za sebou i první akci seniorského národního týmu. Dlouhodobě se kolem jeho osoby točily všechny elitní české kluby, ale mladý univerzál jejich nabídkám odolával. 

Vše změnila letošní sezóna. V době přerušení 1. ligy se superligové kluby opět předbíhaly v nabídkách a nakonec uspěla pražská Sparta. Byl to poměrně logický krok, neboť na lavičce Sparty stojí bývalý ústecký trenér Marek Vojta a v kádru pražského týmu najdeme i dva další odchovance Ústí. V průběhu října tak bylo zaregistrováno střídavé hostování do Sparty. To se na konci přestupního termínu změnilo na přestup a zároveň měl Beneš zaregistrován střídavý start zpět do Ústí. V tu chvilku vše nasvědčovalo tomu, že Beneš bude budoucností Sparty.

Jenže manažer Mladé Boleslavi se nevzdal. Základní sestava Mladé Boleslavi běžně přesahuje věkový průměr 27 let, což je zdaleka nejvíc v celé soutěži. Středočeši tak musí myslet na budoucnost. Prvním krokem bylo přivedení talentovaného Adama Hemerky z Hattricku Brno a druhým jménem je tedy Dominik Beneš.

Velmi nepříjemné překvapení to bylo pro Spartu, kde dostal velkou roli. V play off tráví na hřišti v průměru více než 24 minut a do budoucna měl být jedním z hlavních stavebních kamenů týmu. Podle našich informací se navíc vedení Sparty tuto informaci dozvědělo jen těsně před startem play off.

Mladá Boleslav tak opět ukázala, že v českém florbalovém rybníčku je žralokem, který svou kořist jen máloky přepustí ostatním rybám.