Prague Games 2020 jsou minulostí! Vládly pražské kluby.

13.07.2020

Letošní okleštěný a hodně specifický ročník Prague Games skončil a nejlepší zprávou je, že proběhl z hlediska všech opatření a zdraví účastníků bez problémů. Přestože se letos nezúčastnili, s výjimkou Slovenska, zahraniční účastníci, nabídl turnaj skvělou podívanou a velké emoce. Ostatně po dlouhé pauze v karanténě měli hráči a hráčky do florbalu velkou chuť.

foto: Floorball in Prague
foto: Floorball in Prague

Dívčí část turnaje opanoval Chodov, který měl zástupce ve třech ze čtyř vypsaných kategorií. Mezi chlapci byla nejúspěšnějším týmem Bohemka, která si připsala dvě zlata a jedno stříbro. Celkem pět medailí posbíral mezi chlapci Tatran, ale jen jedna byla zlatá.

Kategorie G12 a G16 ovládla slovenská Nemšová, která opět potvrdilo svou kvalitní práci s dívčí složkou. V nejmladší kategorii si děvčata ze Slovenska poradila s Chodovem, v kategorii do šestnácti let s Bohemkou. Také v kanadském bodování vládly slovenské hráčky. V G12 Zuzana Mrázová a v G16 Lenka Červená. V kategorii G14 zvítězil Chodov vedený nejproduktivnější hráčkou turnaje Nikolou Skokovou. Ve finále si poradil s překvapením turnaje z Klatov.

Kategorie G18 přinesla ve finále pražské derby, které ovládly hráčky Tatranu. Na obou stranách byla k vidění řada juniorských reprezentantek a na straně Chodova i mnoho nových hráček, které na Jižní Město míří zacelit díry v sestavě po odchodech klíčových opor.

Nejmladší chlapecká kategorie přinesla moravský souboj mezi Bulldogs a Olomoucí, ve které brala zlato Olomouc. Ta měla v kádru nejproduktivnějšího hráče turnaje Václava Bábíka. Kategorie B13 se stala kořistí Sparty, která ve finále porazila Vsetín. Nejvíce bodů nasbíralo duo z České Lípy Mikeš Motejzlík a Lucie Švajcrová.

V kategorii do čtrnácti let kralovala překvapivě Letka, která ve finále vyhrála nájezdovou loterii proti Bohemians. Kanadskému bodování vládl xxx z Panthers. Kategorii B15 se stala kořistí Liberce. Ten ve finále porazil Galaxy Team BB. Produktivitě kraloval znojemský útočník Jakub Vít.

Tři nejstarší kategorie ovládly pražské týmy. V B16 hrála finále Bohemka s Panthers a úspěšnější byli klokani, kteří vynulovali střelce Panthers. Kanadské bodování ovládl ostravský Daniel Chatrný. Ve finále B17 Tatran sestřelil Chodov a připsal si jediné chlapecké zlato. Nejproduktivnějším hráčem byl v této kategorii Matyáš Padevět.

Nejprestižnější kategorie B18 přinesla souboj mezi Bohemkou a Ústím, který lépe zvládla Bohemka vedená nejproduktivnějším hráčem turnaje a aktuálním mužským reprezentantem Filipem Formanem.

I letošní ročník Prague Games byl určitě zajímavý, ale už teď se těšíme na ročník 2021, který snad bude v plné parádě i se zahraničními týmy.