Blaci sahají po play off! Co přinesou poslední dva víkendy?

23.02.2021

Pokud nezasáhnou karantény, čekají Superligu poslední dva víkendy. Dění po reprezentační pauze zapříčinilo, že se tabulka může ještě hodně zamíchat a nikdo nemá nic jistého. Pojďme se rychle podívat, jak jsou karty rozdány. 

foto: Black Angels
foto: Black Angels

Udrží Boleslav první příčku?

Mladá Boleslav drží 23 vítězných zápasů a dvojnásobná výhra nad Spartou ji drží nejblíže k prvnímu místu po základní části. Druhé Vítkovice ztrácejí 3 body, ale mají lepší vzájemné zápasy. Boleslav tak k jistotě potřebuje 4 získané body v zápasech s Tatranem a Otrokovicemi. Aby zůstaly Vítkovice ve hře, budou muset porazit Black Angels i Ostravu. To by měly zvládnout a proto budou asi upírat své zraky k zápasu Boleslavi proti Tatranu, kde by Středočeši mohli zaváhat. 

Bitva o elitní čtyřku se stále otevřená pro 4 týmy!

Nejlepší karty drží v ruce Tatran. Oproti Bohemce a Chodovu má odehráno o jeden zápas méně, ale má poměrně těžký los. Utká se s Boleslaví, Pardubicemi a v posledním kole může hrát o třetí místo se Spartou.

Možných ztrát Tatranu bude chtít využít hlavně Bohemka. Ta by papírově měla zdolat Hattrick a poté se před televizními kamerami utká s Chodovem. Tyto dva týmy budou mít svůj poslední zápas o týden dříve než konkurenti. Pokud by Bohemka bodovala naplno, bude mít elitný čtyřku jistou a šanci na třetí místo by byla opravdu velká. 

Přestože budou asi na Chodově hodnotit základní část spíše negativně, stále jsou ve hře i o třetí místo. Ke třetímu místu by Chodov potřeboval zdolat Pardubice i Bohemku a doufat v katastrofální konec základní části v podání Tatranu. Zmíněné výhry by však nejspíš Chodov udrželi alespoň v elitní čtyřce. 

V zákrytu číhá Sparta. Ta má oproti Bohemce a Chodovu odehráno o zápas méně a čekají ji dva zápasy, které by měla zvládnout. Pokud Pardubice i Vinohrady porazí, může v posledním kole proti Tatranu hrát minimálně o první čtyřku.

Black Angels se tlačí do play off!

Ještě v reprezentační pauze jsme predikovali, že Liberec udrží svou pozici v play off. Jenže teď to vypadá na klasický liberecký syndrom selhání na konci základní části. Liberec nezvládl zápas s Českou Lípou a naopak Black Angels nejprve urvali 2 body proti FBC Ostrava a následně zaskočili Tatran. Aktuálně mají Blaci o bod více než Liberec a zápas k dobru. 

Liberec by papírově mohl porazit Pardubice i Vinohrady, ale také Black Angels čekají podobné typy zápasů, když budou hrát proti Otrokovicím a Pardubicím. V rukávu pak mají ještě zápas s Vítkovicemi, ale tam by se jednalo spíše o překvapení. To však loni nastalo, takže nic není nemožné.

Lípa nervózně sleduje stíhačku Pardubic

Tradičně sledovaný je boj o superligovou jistotu, kterou zaručuje 9. a 10. místo. Jedno z těchto míst urve jeden z dvojice Black Angels - Liberec a druhé aktuálně drží Česká Lípa. Ta má zdánlivě pohodlný pětibodový náskok, ale Pardubice mají odehráno o 3 zápasy méně. 

Lípu čekají zápasy s Ostravou a Hattrickem, Pardubice mohou míchat kartami pro play off. Hrají s aspiranty na 8. místo Libercem a Black Angels i bojovníky o elitní čtyřku Tatranem, Chodovem i Spartou.