Petr Majer mění Chodov za Westend Indians

29.03.2022

Nejproduktivnější chodovský hráč uplynulé sezony pro příští ročník opouští modrobílý dres a vyzkouší si nejvyšší finskou soutěž. V rámci F-liigy bude působit v týmu Westend Indians. Na předměstí Espoo již krátce hrál v ročníku 2020/21 během covidové pauzy českých soutěží. Tehdy však nastupoval pouze za tým do 23 let, nyní by měl nastupovat za elitní tým Indians, který včera vypadl ve čtvrtfinále letošního ročníku F-liigy.

foto: Florbal Chodov
foto: Florbal Chodov

Sám člen širšího kádru reprezentace ke svému přestupu říká: "Zahrát si v zahraničí byl vždycky jeden z mých snů a cílů. Když přišla nabídka si ho splnit, tak jsem o tom dlouho přemýšlel, protože je těžké opustit chodovské prostředí, ve kterém jsem toho tolik zažil a naučil se, a které mám tolik rád. Ale cítím, že je správný čas na to se posunout jak florbalově, tak v životě dál. Chtěl bych ještě jednou touto formou poděkovat všem, koho jsem na Chodově i mimo něj potkal a pomohl mi jakýmkoli způsobem. Chodovu přeji do příští sezóny hodně štěstí!"

Za klub přidává komentář sportovní manažer klubu Ondřej Neuman: "Maják k nám přišel jako talentovaný a cílevědomý mladý kluk. Díky obrovské podpoře rodičů, vlastnímu odhodlání a našemu přesvědčení, že z něj může vyrůst velký hráč jsme společně absolvovali 5-let od doby, kdy naskočil do našeho dorostu. Od té doby prokázal, že opravdu může být hráčem TOP úrovně jak na scéně českých soutěží, tak na scéně mezinárodní či reprezentační. Měl jsem možnost s ním rovněž sám pracovat a byla radost sledovat, jak se z tichého hráče trochu ve stínu "známějších" jmen stává TOP hráč své generace. To, že jeho další adresou bude zahraničí, bylo prakticky jisté - nelze než-li mu popřát maximální úspěchy. Současně věříme, že na Chodově neřekl poslední slovo a až dokončí svou zahraniční misi, tak ho znovu přivítáme v našem dresu."

Petr Majer přišel na Chodov z FbC Plzeň v roce 2017 a dorost a juniory prošel až do elitního chodovského týmu. V něm nastoupil během tří sezon k 66 zápasům v základní části, ve kterých zaznamenal 122 bodů (66+56). Dalších 15 zápasů a 31 bodů (15+16) přidal v play off.

zdroj: www.florbalchodov.cz