Obránce Bauer bude hrát za Chodov

16.04.2020

Do dnešního dne hlásil Chodov pouze ztráty, ale minimálně částečně ztráty vynahrazuje dnes potvrzený příchod reprezentačního obránce Jiřího Bauera, který strávil poslední dvě sezóny v dresu FBC Ostrava.

Ofenzivně laděný obránce okusil českou nejvyšší soutěž v dresu Znojma, Future, Ostravy a především Brna, kde strávil nejdelší část své kariéry. Během posledního angažmá v Ostravě se dostal i do kádru české reprezentace a představil se na domácím MS 2018. Na Chodově se domluvil na tříletém kontraktu. Ostrava tak přichází o svého elitního obránce a 4. nejproduktivnějšího hráče týmu. Během dvou sezón v jejím dresu 55 bodů ve 55 zápasech. 

Chodov v Bauerovi získává produktivního obránce a zároveň hráče, který nejde pro ránu daleko, což potvrzují slova hlavního trenéra Davida Podhráského. ""Dlouhodobě jsme chtěli přivést obránce, který bude schopen střílet z dálky, a přinese nám větší variabilitu hry. Tohle Jirka perfektně splňuje. Navíc je extrémně silný v situacích 1 na 1 na obou stranách hřiště. A v neposlední řadě máme pocit, že po odchodu některých hráčů nám chybí v týmu raubíř, i to je Jirkova silná stránka."