Nováčci i návraty. První Berkova nominace je venku!

06.01.2022

Nový realizační tým vedený Jaroslavem Berkou zveřejnil nominaci na nadcházející kvalifikační turnaj. Ten se koná od 2. do 5. února v italském Lignano Sabbiadoro. V nominaci je znát podpis Pavla Bruse, neboť Vítkovice dodaly hned 6 hráčů.

foto: Český florbal
foto: Český florbal

Poprvé dres seniorské reprezentace obléknou brankář Martin Haleš a útočníci Petr Majer, Šimon Stránský a Rostislav Gattnar. Naopak v obraně převažuje zkušenost, kterou podtrhují návraty Jakuba Hubálka a Lukáše Veltšmída. 

V nominaci se objevuje 11 bronzových medailistů z Helsinek, na emergency listu se objevuje dalších 7. Úplné volno tak dostali pouze Marek Beneš, který léčí zranění, a David Šimek, na jehož postu chce realizační tým vyzkoušet jiné hráče.

Kvalifikace se bude v hrát ve formátu 3x15 minut, což mělo dopad také na finální složení nominace. Podle pravidel Mezinárodní florbalové federace mohl Berka nominovat 17 hráčů (15+2). Známý je také seznam deseti náhradníků, kteří budou v případě potřeby připraveni dorazit. 

Ve skupině E narazí Češi na domácí Itálii, Slovinsko a Španělsko. V případě vítězství ve skupině se o celkový triumf poperou s nejlepším týmem ze skupiny F, v níž jsou florbalisté z Německa, Slovenska a Pobřeží Slonoviny.

Nominace: 

Brankáři: Lukáš Bauer (Florbal MB), Martin Haleš (Pardubice).

Obránci: Dominik Beneš (Florbal MB), Jiří Besta, Jakub Hubálek, Ondřej Vítovec (vš. Vítkovice), Josef Rýpar (Linköping, Švéd.), Lukáš Veltšmíd (Malans, Švýc.).

Útočníci: Adam Delong, Rostislav Gattnar, Matyáš Šindler (vš. Vítkovice), Filip Forman (Bohemians), Matěj Havlas (Střešovice), Adam Hemerka (Florbal MB), Filip Langer (Kalmarsund, Švéd.), Petr Majer (Chodov), Šimon Stránský (Liberec)

Emergency list:

Brankáři: Martin Beneš (Sparta), Tomáš Jurco (Tatran), Lukáš Souček (Vítkovice).

Hráči do pole: Jakub Gruber (Florbal MB), Martin Kisugite (Köniz, Švýc.), Mikuláš Krbec (Sparta), Jan Malič (Bohemians), Ondřej Němeček (Tatran), Tom Ondrušek (Chodov), Lukáš Punčochář (Florbal MB).