Nezastavitelný Tatran, zklamání v Liberci

26.10.2022

Kromě Bohemky a Liberce mají všechny týmy Livesport Superligy odehráno 8 zápasů, tedy prakticky jednu čtvrtinu základní části. Vzhledem k tomuto faktu, i právě probíhající dlouhé reprezentační přestávce, je ten nejlepší čas podívat se, jak si na startu sezony vedly jednotlivé týmy. 

foto: Tatran Střešovice
foto: Tatran Střešovice

Tatran Střešovice

Žádná bodová ztráta, nejvíce vstřelených branek, nejméně inkasovaných, skvělá přesilovka, vynikající oslabení. Je potřeba dodávat více? Tatran je na startu ročníku nezastavitelný. Disponuje nejlepší formací v soutěži a k tomu patrně také nejlepší brankářskou dvojicí. Otázkou je, jak Tatran ovlivní účast jeho hráčů na MS. Pokud se reprezentanti vrátí zdraví a v pohodě, budou mít soupeři ve zbytku sezony hodně těžkou práci.

1. SC TEMPISH Vítkovice

Nebýt poslední vysoké prohry s Tatranem, bylo by hodnocení ještě veselejší. Vítkovice předvedli několik dominantních výkonů, ale také zapsaly naprosto nečekanou porážku s Pardubicemi. Tým ofenzivně táhne duo Delong - Matejčík, kterým zdatně sekunduje mládí v podobě bratří Gattnarů, Adama Zubka a Adama Palčinského. Vítkovice se také mohou pyšnit skvělou disciplínou, když byly pouze pětkrát vyloučeny a ještě v oslabení neinkasovaly.

Předvýběr.CZ Florbal MB

Curney je pryč a začala nová éra. Výsledkově to Boleslav zatím celkem zvládá, přesto se zdá, že to v týmu úplně ideálně neladí. Tým je hodně závislý na produktivitě dvojice Tomašík - Natov a formaci, která je kolem nich zrovna postavena. Zklamáním je zatím produktivita Michala Sládka, který možná měl bodového rekordmana nahradit. Ve výčtu samozřejmě nemůžeme vynechat ani zranění. Podle našich zpráv bohužel sezona skončila pro Petra Koláčného a Miroslava Fořta, kteří určitě budou chybět. 

FbŠ Bohemians

Černý kůň letošního ročníku zatím potvrzuje svou roli. Výsledky nevypadají úplně dominantně, ale klokanům se daří zápasy překlápět na svou stranu. Možná i díky zkušeným posilám, protože především Martin Kisugite přinesl do týmu velkou kvalitu a zřejmě i klid. Tým se samozřejmě může spolehnout na produktivitu Filipa Formana, který táhne první formaci. Slabinou se zatím zdá brankářská dvojice. Úspěšnost Zavřela je 71%, u Hyršla pak najdeme hodnotu 62%, za Radovanem Michajlovičem se zřejmě definitivně zavřela vola. 

ACEMA Sparta Praha

Před sezonou přišel Jiří Curney, v jejím průběhu pak ze Švédska Charlie Jonsson a Sparta vyhlásila útok na Superfinále. Zatím jsou její výkony rozpačité. Po boku exboleslavského střelce nejčastěji nastupuje dvojice Krber - Košir a tato trojice se také usadila na čele produktivity týmu. Za nimi bohužel zeje velká díra a příspěvek hráčů jako jsou Zouzal, Čermák či Juha je určitě zklamáním. Právě probuzení druhé vlny střelců bude zřejmě do dalšího průběhu sezony klíčové.

FBC 4CLEAN Česká Lípa

Matadory z České Lípy posílala čerstvá krev z Ústí a především Jan Peška se ukazuje jako terno. Aktuálně nejlepší střelec soutěže má velký podíl na skvělém postavení Lípy v tabulce. Nebýt ztrát s SKV a Karlovými Vary byla by Lípa v podstatě v elitní trojce. Na druhou stranu ještě nehrála s Tatranem, Vítkovicemi ani Bohemkou. Pokud však Peškovi a spol. forma vydrží, můžeme se dočkat průvanu v elitní osmičce.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Chodov do nové sezony nastoupil bez dvou nejlepších střelců a náhradu hledal ve vlastních řadách. Proto se čekal možná ještě větší propad tabulkou. Chodov v dosavadním průběhu slušně brání, čemuž výrazně pomáhá v dobré formě chytající Karel Hodík a může se spolehnout na pravidelné příspěvky svých zkušených útočníků. Na rozcvičce se s týmem už objevil i Tomáš Sýkora, což by mohl být další zajímavý impuls pro omlazený tým.

TJ Sokol Královské Vinohrady

Obrovská proměna proběhla na Vinohradech v průběhu léta. Přišel nový trenér i mnoho posil a zdá se, že si vše poměrně rychle sedlo. Vinohrady získaly body, kde měly, mrzet je může snad jen bodová ztráta v posledním kole s Karlovými Vary. Klíčové bude zda zvládnou navázat i po reprezentační pauze a zda jejich nejproduktivnější hráči udrží své bodové průměry.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

Ostrava je v posledních letech strašně nečitelným týmem. Před sezonou přišla o Michala Sládka, který se staral o produktivitu, ale získala Marka Braüera, který se okamžitě stal největší ofenzivní hrozbou. Cílem pro reprezentační pauzu určitě bude vylepšení defenzivy, tam má totiž tým Jakuba Robenka největší problém. Již třikrát Ostrava dostala 10 a více branek, což v minulosti nebývalo úplně zvykem. Hned po pauze čekají na FBC dva klíčové duely, které mohou ukázat, tak se sezona bude směřovat.

FBC Liberec

Zatím zřejmě největší zklamání sezony. Liberec vypadal v konci minulé sezony skvěle, udržel a uzdravil klíčové hráče a čekal se další progres. Jenže aktuálně má Liberec druhou nejhorší obranu i druhý nejhorší útok. Nebýt Šimona Stránského, který nese tým na zádech by možná Liberec neměl ani těch současných 8 bodů. Po pauze čekají Liberec zápasy s Ostravou a SKV, které mohou tým posunout v tabulce výš, ale také nemusí..

BLACK ANGELS

Další zklamání. Blaci sice před sezonou přišly o Tomáše Hanáka, přesto se s nimi počítalo minimálně do elitní osmičky. K tomu jim sice chybí jen bod, ale určitě od sebe čekali víc. Na druhou stranu až v další fázi soutěže se Blaci utkají s týmy, které se aktuálně nacházejí v tabulce kolem nich, takže není třeba panikařit. Tým však bude potřebovat větší produktivitu svých opor.

SOKOLI Pardubice

Horská dráha. Výhry nad Vítkovicemi nebo Black Angels jsou vykoupeny selháním proti Karlovým Varům. Pardubice nevypadají špatně, povedlo se jim postavit špičkovou první formaci, která dokáže lámat zápasy v jejich prospěch. V dalších kolech se Pardubice utkají s přímými konkurenty a pokud mají uspět a posunout se tabulkou, musí zabrat i zbytek týmu.

PSG PANTHERS OTROKOVICE

V minulé sezoně byly Otrokovice příjemným překvapením, ale letos to vypadá na návrat do play down. Otrokovice se tradičně nemohou spolehnout na nějaký velký ofenzivní festival, ale letos jim ideálně nefunguje ani obrana. I Otrokovice mají před sebou většinu zápasů s přímými konkurenty, ale zatím nepůsobí, že by je měly zvládnout. Za tři týdny však může být vše jinak.

FB Hurrican Karlovy Vary 

Nejhorší útok i obrana, ale zisk 5 bodů. Hned v 1. kole braly Vary výhru s Pardubicemi, další zápasy dotáhly do prodloužení, resp. k nájezdům. Z hlediska bodového odstupu na elitní desítku to nevypadá tak zle, ale výkony nejsou ideální. Hned pětkrát dostaly Vary 10 a víc branek, v mezičase vypadly i z poháru a nic nenasvědčuje tomu, že by se tým měl v průběhu sezony výrazně zlepšovat, protože o tréninkové morálce některých hráčů se povídají legendy.