Nejvíc superligových hráčů odchovala Bohemka

22.05.2020

V našem seriálu jsme se už podívali na to, kdo využívá nejvíce odchovanců i na úspěšnost scoutingu jednotlivých klubů. Na závěr této série článků o odchovancích se mrkneme na to, které kluby vychovaly pro současnou Superligu nejvíce hráčů. Opět vycházíme z Oficiálního průvodce florbalovou sezónou, kde hráči uvádějí svůj první klub.

foto: FbŠ Bohemians
foto: FbŠ Bohemians

Na vrcholu žebříčku jsou Bohemians. V Superlize letos běhalo 19 jejích odchovanců, z toho 11 hrálo přímo v Bohemce. Na druhém místě najdeme Liberec a Českou Lípu. Tyto týmy odchovaly pro Superligu 14 hráčů. V kádru České Lípy jich najdeme hned 12, v Liberci jich letos nastupovalo 11. Pardubice mají v Superlize 13 odchovanců a 11 z nich zůstalo v kádru východočeského celku. Odchovanců Tatranu běhá po nejvyšší soutěži celkem 12.

Zajímavostí je, že v Superlize najdeme 11 hráčů, kteří jsou odchovanci Mladé Boleslav, ale pouze 2 letos nosili její dres. Vítkovice a Black Angels mají v nejvyšší mužské soutěži 9 hráčů, kteří u nich začínali, a Ostrava s Hattrickem po 7.

Pak již najdeme první nesuperligový klub, kterým je Znojmo. To mělo v letošní ročníku Superligy 7 hráčů, kteří v klubu začínali s florbalem. Stejný počet jsme nasbírali u Otrokovic, číslovka 6 pak patří Kopřivnici, ze které úspěšně čerpají moravské kluby.

Chodovských odchovanců běhá po Superlize 5, což je stejné číslo jako v případě Ústí, Bulldogs, Škorpionů Poruba či pražských Vos. Úplně nejhůře z celé nejvyšší soutěže je na tom Sparta, která má v lize 4 hráče, kteří v ní začínali. Stejným číslem se pak pyšní například Havířov, Třinec či Future.

Počet odchovanců v Superlize 2019/20

19 - FbŠ Bohemians
14 - FBC Liberec, FBC Česká Lípa
13 - Sokoli Pardubice
12 - Tatran Střešovice
11 - Florbal MB
9 - 1. SC Vítkovice, Black Angels
8 - FBC Ostrava, Hattrick Brno
7 - Florbal Znojmo, Panthers Otrokovice
6 - FBC Vikings Kopřivnice
5 - Florbal Chodov, Florbal Ústí, Bulldogs Brno, Poruba Škorpioni, FBK Vosy Praha
4 - Sparta Praha, SSK Future, FBC Třinec, Florbal Havířov