Nejlepším cizincem Gašparík!

24.04.2024

Vaše hlasování o nejlepšího zahraničního hráče letošního ročníku Livesport Superligy skončilo. A bylo to opravdu hodně vyrovnané do poslední chvíle! Nakonec hlasovalo 488 čtenářů a my za každý jeden hlas děkujeme. Vítězem se nakonec stal útočník Mladé Boleslavi Ronald Gašparík, který dostal 118 hlasů, což dělá 24,2% hlasů. Na druhém místě se umístil Robert Košir, který dostal 106 hlasů a jen o 2 hlasy méně dostal na třetím místě Michal Pažák. Rovných 100 hlasů dostal Daniel Keller a 60 hlasů inkasoval Tomáš Kvasnica.

foto: Florbal MB
foto: Florbal MB

Slovenský šikula se v Česku poprvé představil už v sezoně 2017/18 v dresu Tatranu Střešovice. Již tehdy prokazoval svůj talent, ale také se proslýchalo, že jeho pracovní morálka nebyla ideální. Možná i proto zamířil po dvou sezonách do Švýcarska. Po návratu ze St. Gallenu zvolil před sezonou 2021/22 Otrokovice a v jejich dresu odehrál vynikající ročník. Na Moravě zahájil i další sezonu, ale během podzimu přilétlo laso z Boleslavi.

Aktuálně skončený ročník byl z hlediska Gašparíka nejlepší v kariéře. Odehrál plný počet zápasů a včetně play off posbíral 61 bodů. V základní části skončil na 15. místě kanadského bodování s vyrovnanou statistikou 25+25.

Dle dostupných informací mu aktuálně končí smlouva, ale lze očekávat její prodloužení.