Nejlepší nováčci Livesport Superligy

22.04.2024

Letošní ročník Livesport Superligy uzavřela superfinálová bitva mezi Tatranem a Mladou Boleslaví. Teď je čas se trochu ohlédnout a bilancovat. Vybrali jsme 6 kategorií, ve kterých budete moci hlasovat. Společně jsme už vybrali nejlepšího zahraničního hráče a dnes se podíváme na nejlepší nováčky Livesport Superligy. Jako nováčky jsme vzali hráče, kteří v předchozích ročnících posbírali maximálně 9 startu v naší nejvyšší soutěži.

Jakub Černý (BUTCHIS) 

Nejvyšší soutěž už si krátce vyzkoušel v dresu České Lípy, ale teprve letos v ní dostal klíčovou roli. Zaznamenal 41 bodů (17+24) v základní části a 11 bodů (5+6) v play down. Zaskvěl se také úspěšností při trestných stříleních. Krom toho také v sezoně nasbíral 48 trestných minut! Dá se očekávat, že ho v Superlize uvidíme i v příští sezoně.

Adam Draslar (ESA logistika Tatran Střešovice/FB Hurrican Karlovy Vary)

Tatran ho odeslal na svou "farmu", aby sbíral zkušenosti. A byl to dobrý deal pro všechny strany. Draslar získal čas v brance, Karlovy Vary výborného brankáře, který výrazně pomohl k záchraně v Superlize, a Tatran prostor pro talentovaného Lva Klimenta.

Daniel Keller (TJ Sokol Královské Vinohrady)

Švýcarskému krajánkovi jsme se věnovali již v kategorii nejlepší cizinec. Pravoruký střelec přinesl do Superligy svěží vítr a výborně zapadl do kádru Královských Vinohrad. 

Tomáš Kvasnica (FbŠ Bohemians)

Stejně jako Keller se i Kvasnica objevil mezi nejlepšími cizinci. Kvasnica v minulosti okusil českou nejvyšší soutěž v dresu Vítkovic, ale až letos naplno prorazil Bohemians a zařadil se mezi největší ofenzovní hrozby Superligy.

Jakub Vařecha (Předvýběr.CZ Florbal MB)

Jediný klasický nováček z pohledu věku. V létě se přesunul z Brna do Boleslavi a vtrhnul do Superligy jako uragán. Po zranění Natova převzal pozici prvního levého křídla a nakonec nasbíral 43 bodů (26+17) v základní části a 10 bodů v play off (7+3).