Nejlepší cizinci Livesport Superligy

16.04.2024

Letošní ročník Livesport Superligy uzavřela nedělní superfinálová bitva mezi Tatranem a Mladou Boleslaví. Teď je čas se trochu ohlédnout a bilancovat. Vybrali jsme 6 kategorií, ve kterých budete moci hlasovat. Dnes začínáme výběrem nejlepšího cizince letošní sezony Livesport Superligy.

Ronald Gašparík (Předvýběr.CZ Florbal MB)

Slovenský šikula má za sebou vynikající sezonu. Jeho formace byla často v zápasech rozdílová a on sbíral body po hrstech. V základní části nasbíral 50 bodů (25+25), dalších 11 bodů (5+6) pak přidal v play off.  

Daniel Keller (TJ Sokol Královské Vinohrady)

Teprve druhý Švýcar v historii domácí soutěže přinesl branky. Šikovný pravák nasázel v základní části 19 gólů a 1 přidal i v předkole play off. Stal se tak druhým nejlepším střelcem svého týmu v rámci celé sezony.

Robert Košir (ACEMA Sparta Praha)

Nejlepší střelec mezi zahraničními hráči. Slovinský dlouhán byl členem jedné z nejnebezpečnějších superligových formací a v základní části zaznamenal 54 bodů (36+18) a v play off přidal dalších 7 (5+2), ale také propadl do minusových čísel v tabulce pravdy.

Tomáš Kvasnica (FbŠ Bohemians)

Nejproduktivnější zahraniční hráč letošního ročníku Superligy. Slovenský reprezentant zaznamenal 55 bodů (33+22) v základní části, ale v play off branku nevstřelil a skončil v minusu v hodnocené +/-.

Michal Pažák (1. SC TEMPISH Vítkovice)

V základní části nebyl slovenský univerzál tolik vidět, ale v play off se proměnil v démona. Zaznamenal 9 bodů (2+7), ale především byl na hřišti hodně cítit a protihráči si na něj museli dávat velký pozor v každém jednom souboji.