Návrat florbalu? Ledy se hýbou!

06.11.2020

Přestože se opatření spíše zpřísňují, florbalu svitla naděje. Podle našich informací z několika zdrojů blízkých klubům i Českému florbalu se aktuálně jedná o obnovení tréninkové činnosti minimálně na úrovni Livesport Superligy.

foto: Český florbal
foto: Český florbal

Zdá se, že se florbalu podařilo svézt na vlně dalších kolektivních sportů a podle informací, které máme, byl uznán jako profesionální sport. Přičemž výklad slova profesionální nemusí nutně znamenat, že se hráči sportem živí. Pokud by to tak bylo, mohly by kluby nejvyšší soutěže začít trénovat. 

Že se něco děje potvrzuje i facebookový status prezidenta Vítkovic Tomáše Krásného, ve kterém píše: "Teď se láme chleba. Pokud chceme opravdu český florbal posunout, tak toho stěží dosáhneme projektovými zápasy s párkem a pivem, ale tím, že začneme Superligu hrát ve chvíli, kdy je nám to umožněno. Ano, bylo by to teď chvíli finančně náročnější, ale musíme primárně hledat cesty, jak hrát, nikoliv jak nehrát. Florbal Vítkovice jsou připraveny Superligu hrát už příští týden. Přidá se někdo další z Český florbal? Takže pojďme najít tu nejméně finančně náročnou cestu a udělejme našim fanouškům v této nelehké době radost."

Tato slova potvrzují i druhou část informací, kterou jsme dostali. Florbal se údajně přidal k iniciativě basketbalu, házené a volejbalu. Tyto sporty již požádaly o výjimku, která by umožnila opětovný restart jejich soutěží. Takovou výjimku musí schválit hlavní hygienička ČR a pokud by se tak stalo, nejspíš by stanovila nepřekročitelné podmínky včetně pravidelného testování. Pak by vznikla otázka, zda je to ve florbalovém prostředí reálné a ufinancovatelné. Slova Tomáše Krásného však potvrzují, že tato varianta je určitě ve hře.

Nejbližší dny tak mohou florbalu přinést konečně nějakou radost a poměrně rychle by tak skončila invaze českých hráčů do severských soutěží.