Na reprezentační soustředění jedou i tři nováčci

20.01.2021

S trojicí nováčků se sejde od 4. do 7. února mužská florbalová reprezentace k tréninkovému kempu v Kladně. Hlavní kouč Petri Kettunen zahrnul do nominace i Jakuba Buršíka, Jakuba Bínu a Dominika Beneše, pro které půjde o premiéru na seniorské akci. 

foto: Český florbal
foto: Český florbal

Příjmením Beneš se to v nominaci tentokrát jen hemží. Kromě gólmana Martina Beneše a útočníka Marka Beneše obdržel premiérovou pozvánku na sraz seniorského národního týmu i devatenáctiletý Dominik Beneš, který se o ni zasloužil skvělými výkony v dresu pražské Sparty.

"Pro mladé hráče, jako je Dominik, je tenhle tréninkový kemp skvělou šancí, aby nahlédli, jak to v dospělé reprezentaci chodí. Budou vědět, co od mezinárodního florbalu čekat," vysvětluje Kettunen, jak k nominaci přistupoval.

Sestava je celkově poměrně omlazená. Šanci dostává pardubický brankář Martin Haleš, jenž Česku před dvěma lety vychytal juniorské zlato na mistrovství světa, obránci Daniel Maxa s Pavlem Sládečkem či forvardi Jakub Bína a Matyáš Šindler.

V nominaci naopak chybí Filip Forman, který absolvuje soustředění s juniory. "Mají v květnu světový šampionát a nyní je čeká jedna z posledních šancí, během které se na něj mohou připravit. Tohle rozhodnutí vzniklo ve spolupráci s Filipem i juniorským trenérem Jardou Berkou. Probírali jsme to a shodli se, že takhle to bude nejlepší," říká kouč české reprezentace.

Pro mužský výběr jde o jednu z příprav před odloženým světovým šampionátem, který se v prosinci uskuteční ve finských Helsinkách. Naposledy se sešla v září, kdy Praha hostila Federální derby. Na srazu tentokrát budou kvůli potížím s cestováním s ohledem na koronavirovou situaci chybět florbalisté, kteří na klubové úrovni působí ve Švýcarsku.

"Myslím, že je velká škoda, že šestice hráčů ze Švýcarska nemůže přijet. Není to pro nás optimální, ale stejně mám pocit, že i bez nich je tenhle kemp skvělou příležitostí se zase vidět a být chvíli pohromadě," hlásí Kettunen.

Realizační tým seniorského národního týmu zůstává beze změn. "Nadále pokračuji Karo Kuussaari, Akseli Ahtianen i Roman Vítek," konstatuje padesátiletý Fin.

NOMINACE MUŽŮ NA TRÉNINKOVÝ KEMP (4. AŽ 7. ÚNORA, KLADNO)

Brankáři:

Lukáš Bauer (Florbal MB)
Martin Beneš (AC Sparta Praha)
Martin Haleš (Sokoli Pardubice)

Obránci:

Jiří Bauer (Florbal Chodov)
Jakub Gruber (Florbal MB)
Daniel Maxa (Florbal Chodov)
Ondřej Němeček (Tatran Střešovice)
Martin Pánek (Tatran Střešovice)
Jan Řehoř (Florbal MB)
Pavel Sládeček (Tatran Střešovice)
Tomáš Sýkora (Florbal Chodov)

Útočníci:

Dominik Beneš (AC Sparta Praha)
Marek Beneš (Pixbo Wallenstam/SWE)
Jiří Besta (1. SC Vítkovice)
Jakub Bína (Florbal MB)
Jakub Buršík (FbŠ Bohemians)
Adam Delong (1. SC Vítkovice)
Jakub Kolstrunk (AC Sparta Praha)
Mikuláš Krbec (AC Sparta Praha)
Filip Langer (Tatran Střešovice)
Tom Ondrušek (Florbal Chodov)
Jakub Renčín (Black Angels)
Josef Rýpar (Linköping IBK/SWE)
Matyáš Šindler (1. SC Vítkovice)

zdroj: web ceskyflorbal.cz