Martin Zozulák a Jakub Burian zpátky v pardubickém dresu

06.01.2022

Pardubický florbal hlásí velké návraty. Kádr A týmu posílí dvě staronové posily - Martin Zozulák a Jakub Burian. "Tenhle krok jsme měli připravený už na prosinec. Důvodem bylo mládí celého týmu a chybějící zkušení hráči, což Martin i Kuba rozhodně jsou. Věřím, že na hřišti to ukážou, očekávám od nich hlavně klid a zkušenost do kabiny. Co se týče hry, mají za sebou oba velkou porci zápasů, a to, co zatím předvedli v tréninku, se jeví dobře," těší se hlavní trenér Milan Koubek.

foto: Sokoli Pardubice
foto: Sokoli Pardubice

Dnes čtyřiatřicetiletý Martin Zozulák působil na lavičce Pardubic v posledních dvou sezonách jako hlavní trenér A týmu, na této pozici ho v prosinci vystřídal Milan Koubek. "O tom, že bych se ještě vrátil na hřiště, jsem začal přemýšlet v průběhu letošního podzimu, kdy jsme za sebou měli šňůru nepovedených utkání. Vlastně poprvé jsem začal váhat, jestli je můj přínos větší na střídačce nebo na hřišti. Začal jsem tuhle myšlenku konzultovat s dalšími lidmi v klubu a zároveň za mnou v podstatě ve stejnou dobu přišli sami hráči, že by si přáli, abych jim ještě pomohl na hřišti. To pro mě byl zásadní moment, který znamenal, že jsem se začal připravovat na svůj návrat. Bez souhlasu svých svěřenců a nyní spoluhráčů bych tenhle krok nikdy neudělal," přibližuje detaily svého rozhodnutí Zozulák.

Poslední sezona, ve které mohli pardubičtí fanoušci vidět Martina Zozuláka na palubovce, byla 2019/2020. Celkem ve své kariéře nastoupil k 275 utkáním a do sítí soupeřů nasázel 274 gólů. Nemalou porci z toho v dresu pražského Chodova, kde zažil i atmosféru Superfinále. Na reprezentační úrovni je to s bronzem z MS mužů a zlatem z akademického MS zatím nejúspěšnější pardubický reprezentant.

Klubový odchovanec Jakub Burian odehrál své poslední dvě sezony v pražské Spartě, se kterou získal v sezoně 2018/2019 bronzovou medaili. Celkem v nejvyšší soutěži odehrál 142 zápasů a na svém kontě má 29 branek a 67 asistencí. "Martin mě v posledním roce a půl několikrát naťuknul, jestli bych se už nechtěl konečně vrátit. Bohužel jsem ale pořád nenacházel kompatibilní řešení s prací v Praze, a tak docházelo k jeho opakovanému odbývání s tím, jestli se úplně nezbláznil. Letos na podzim už jsem ale jeho nátlak nevydržel a po intenzivní poradě s chápavou přítelkyní přišlo rozhodnutí, že do toho vlaku zkusím znovu naskočit. Musel jsem jen vymyslet, jak dát dohromady tréninky a zápasy s časem v práci, dojížděním z Prahy a dalšími aktivitami, jinak nebylo o čem přemýšlet. Po konci ve Spartě jsem věděl, že jestli ještě někde budu hrát, tak jedině doma. Cítím, že klubu ještě něco dlužím na hřišti," říká o svém návratu Jakub Burian.

Ti, kteří fandí pardubickému florbalu už delší dobu, si jistě vybaví sezony 2013/2014 a 2014/2015, ve kterých Jakub Burian a Martin Zozulák nastupovali v útoku společně s Ivo Teichmanem a jejich gólové příděly soupeřům se vyšplhaly nad 100 branek. A to i přesto, že se v té době hrálo v základní části o čtyři zápasy méně, než je tomu nyní.

"Dlouhodobě víme, že náš tým má dost mladých a talentovaných hráčů, ale poslední dvě sezony nám jasně ukazují, že bez zkušených hráčů Superligu hrát nelze, nebo alespoň ne v lepších patrech tabulky. Kuba je přesně ten typ hráče a člověka, který nám v týmu chybí a od začátku svého trenérského působení jsem se ho do Pardubic snažil dostat zpět. Přiznám se, že i na můj návrat mělo jeho rozhodnutí vliv a nejspíš to bylo i obráceně. Každopádně já se určitě těším, že si spolu znovu po několika letech zahrajeme. Moje nejlepší florbalové roky a vzpomínky jsou právě na dobu, kdy jsme společně hráli v jednom útoku," pokračuje Zozulák.

zdroj: web florbalpardubice.cz