Made in Finland?

15.12.2023

V létě převzal tým po Petru Novotném bývalý sportovní šéf EräViikingit Joonas Naava. Prvotní informace mluvili o tom, že se bude jednat o roční anabázi a po sezoně by se do Boleslavi mohl vrátit Jan Pazdera. Nicméně v listopadu oznámil manažer Boleslavi Tomáš Pacák prodloužení spolupráce o další 2 sezony.

foto: Florbal MB
foto: Florbal MB

Boleslav pod vedením Naavy vstoupila do sezony skvěle a rozdávala jeden příděl za druhým. Jenže pak se vše nějak zaseklo a aktuálně má největší favorit soutěže na kontě již 4 prohry, což je jen o 1 méně než loni za celou sezonu. V posledních týdnech se tak ve florbalovém prostředí hodně mluví o tom, že Mladá Boleslav bude na ne úplně uspokojivé výsledky reagovat angažováním finských legionářů. 

Roli by v tom mohlo hrát i zranění kapitána týmu Jana Natova, který musel odstoupit hned na začátku utkání v Liberci a zdá se, že jde o zranění kolene. Boleslav sice stav svého střelce nekomentovala, ale proslýchá se, že možná už do letošní sezony nenastoupí. 

Uzávěrka přestupů je v polovině ledna a bude zajímavé sledovat, zda se spekulace vyplní a Boleslav na startu roku 2024 svůj tým skutečně doplní o zahraniční element.