Langera by měli nahradit Beneš s Šimkem!

23.04.2021

V pondělí vypustíme do světa první verzi článku Přestupové léto 2021. Ale jednu přestupovou spekulaci vypustíme ještě předtím. Z několika zdrojů máme potvrzeno, že Filipa Langera v Tatranu nahradí hned dvojice reprezentačních útočníků. Návrat Marka Beneše se očekával a on sám ho v mnoha rozhovorech avizoval, ale příchod odchovance Bohemians Davida Šimka se příliš nečekal.

Střešovice by tak po sezóně rozhodně neměly oslabit. Marek Beneš je sice odchovancem Chodova, ale klíčové roky své kariéry strávil v dresu Tatranu, kam ho přivedl jeho otec Luděk, který ho také vedl jako trenér. Poslední dvě sezóny strávil reprezentační útočník v Pixbu Wallenstam. Během svého dvouletého angažmá v SSL odehrál 46 zápasů, ve kterých posbíral 62 kanadských bodů (32+30), a rozhodně by v nejlepší lize světa našel uplatnění i nadále. Důvodem jeho návratu jsou hlavně studijní povinnosti. Pro Tatran bude jistě obrovskou posilou, vždyť v Superlize zatím odehrál 142 zápasů a zaznamenal 227 bodů. 

David Šimek v Česku zatím nosil pouze dres Bohemians, ale ti ho k návratu nezlákali. Podle našich informací byl o jeho služby zájem i v Boleslavi či na Chodově, ale Šimek zvolil Tatran. V české nejvyšší soutěži odehrál zatím 102 utkaní, během kterých nasbíral 135 bodů (73+62). Velmi dobré jméno si udělal i ve Švýcarku, kde poslední tři sezóny oblékal dres UHC Thun. Přestože se jeho klub pravidelně pohyboval u dna tabulky NLA, Šimek pravidelně bodoval a patřil k nejproduktivnějším hráčům soutěže.

Příchod dalších dvou zkušených hráčů ukazuje, že Tatran to s útokem na nejvyšší příčky rozhodně myslí vážně a letošní vypadnutí ve čtvrtfinále již nechce opakovat.