Langer míří do SSL! Bude to Kalmarsund?

17.04.2021
foto: Tatran Střešovice
foto: Tatran Střešovice

V pátek večer oznámil Filip Langer a s ním i Tatran Střešovice očekávanou zprávu. Odchovanec Střešovic opouští českou nejvyšší soutěž a v nadcházejících letech bude hrát švédskou SSL. Juniorský mistr světa z Halifaxu a účastník domácího seniorského šampionátu si již nejvyšší švédskou soutěž vyzkoušel v dresu Pixba a má za sebou také tréninkovou stáž ve Storvretě. Jeho nadcházející klub by však měl být Kalmarsund. Oficiálně to však bude oznámeno až v příštím týdnu.

O přesunu českého centra do kádru Kalmarsundu psal již před nějakou dobou švédský web Expressen a tuto zprávu potvrzují i naše zdroje z Tatranu. Kalmarsund je štikou ligy. V letošní základní části skončil na druhém místě.  Aktuálně v semifinále play off prohrává s Falunem 1:3 na zápasy a do série zasáhl koronavirus v kádrech obou týmů.

Každopádně lze očekávat, že Kalmarsund bude v dalších letech jedním z hlavních adeptů na titul. Sportovním ředitelem je v Česku dobře známý Patrik Klockare Bäck, který stál za vzestupem Falunu. Hlavní hvězdou týmu je jednoznačně Kim Nillson, ale velkými jmény jsou i Marcus Johansson, Kevin Haglund či Kevin Björkström. Do týmu se navíc přesouvá i kometa letošní sezóny Tim Andersson Carlsson, který v dresu nováčka SSL nastřílel 38 branek.Na pozici centra však žádná superstar nehraje a to je pro Filipa skvělá zpráva. 

V Kalmarsundu již mají s českými hráči zkušenost. S postupem do SSL pomáhal brankář Jan Binder a letos na podzim ozářil švédskou nejvyšší soutěž Filip Forman. Je tu tedy i jistá možnost, že by se obě české hvězdy objevily v jednom dresu.

foto: Český florbal
foto: Český florbal

Filip Langer odehrál v české nejvyšší soutěži v dresu Tatranu 3 sezony a k tomu 5 zápasů v ročníku 2017/18, kdy bojoval o výjimku. V základní části celkem odehrál 79 zápasů a posbíral 148 bodů (69+79). V play off přidal 13 zápasů a 26 bodů (14+12), ale nikdy se s týmem nedostal za brány čtvrtfinále. Zúčastnil se seniorského MS v Praze v roce 2018 a dvou juniorských šampionátů, ze kterých má zlato a bronz.

Od nové sezóny tedy začne psát novou kapitolu své kariéry a jistě bude mít ambici stát se nejúspěšnějším českým hráčem v historii SSL. 

No a zdá se, že ani Tatran se nemusí o budoucnost bát. Jeho sestavu by měla vyztužit opravdu zajímavá jména, ale o tom až příště.