Krbec definitivně hráčem Sparty

15.04.2020

Už jsme to avizovali ve výčtu odchodů z Chodova, ale teď je to potvrzené. Mikuláš Krbec přestupuje do pražské Sparty! Vysoký útočník na Chodově nenaplnil očekávání a jedenadvaceti letech tak vyzkouší už třetí superligové angažmá.

Mikuláš Krbec vstoupil do nejvyšší soutěže jako velká voda. V premiérové sezóně zaznamenal 42 bodů, ale sestupu svého Ústí nezabránil. Před sezónou 2018/19 se přesunul do Chodova, kde z bodového hlediska prožil špatnou sezónu a zaznamenal pouze 19 bodů. I přesto si ho Petri Kettunen vybral pro domácí MS. Nedávno ukončená sezóna byla pro Krbce již daleko lepší, když zaznamenal 37 bodů, ale přesto se rozhodl pro změnu.

,Cítím že směr Sparty jde po rozvoji hráčů, ať už to je individuální příprava hráčů nebo trochu jiný přístup k tréninku jako takovému. Očekávám od téhle spolupráce velké plusy pro obě strany. Chci Spartě pomoci dosáhnout nejlepších výsledků a cítím, že vedení a potažmo klíčoví hráči to cítí stejně a proto mi to dává smysl a chci být této cesty součástí. Také velkým důvodem byly vazby, které na Spartě mám, ať už je to Marek Vojta nebo Jakub Kolstrunk." Tak své důvody shrnul mladý reprezentační útočník pro web Sparty. 

V zákulisí se šušká, že by nemusel být zdaleka posledním ústeckým odchovancem, který se během léta přesune na Podvinný Mlýn.