Vítězové a poražení měsíce října

01.11.2020

Již podruhé přicházíme s rubrikou vítězů a poražených uplynulého měsíce. Bohužel za říjen můžeme hodnotit méně událostí než jsme si přáli a ani na listopad před námi nejsou nejlepší vyhlídky. Přesto jdeme na to.

foto: FBC Kalmarsund
foto: FBC Kalmarsund

Vítězové měsíce října

Švédská SSL a finská F-liiga

Z dění ve středu Evropy těží obě elitní skandinávské soutěže. Přestože i ve Švédsku již dochází k restrikcím, tři nejvyšší soutěže stále běží a Finsko je na tom, ještě lépe. Obě země tam vítají řadu krátkodobých přestupů, ale především je na ně upřena pozornost celého florbalového světa.

Filip Forman

Lasa švédských klubů kolem něj létají již roky a jeho úspěch se dal předpokládat. On tyto předpoklady potvrdil a od prvních minut v SSL ukazuje, že si ho česká Superliga nebude hýčkat dlouho. 

Petri Kettunen

Komunikace ze strany českého florbalu je opět nulová, ale podle našich zpráv je vedení reprezentačního úseku domluveno s Petri Kettunenem na prodloužení spolupráce až do MS ve Finsku. Jelikož je Filip Šuman velkým zastáncem finského trenéra, je schválení této dohody pouhou formalitou.

foto: Swissunihockey
foto: Swissunihockey

Poražení měsíce října

Sport v Česku

Tady je to jasné. Hlavním poraženým uplynulého měsíce je český sport. Chaotické jednání vlády uvrhlo sportovce do klatby. Přestože žádná relevantní data nepoukazují na výrazné šíření ve sportovní komunitě, zastavila Vláda ČR všechny soutěže v Česku. Naopak argument posilování imunity prostřednictvím sportování je ignorován.

Krajánci ve Švýcarsku

V průběhu října došlo také k přerušení obou nejvyšších švýcarských soutěží, které hraje mnoho českých hráčů a hráček. Ty se nyní nemohou ve Švýcarsku věnovat florbalu, což může teoreticky ohrožovat i jejich životní situaci v zemi helvétského kříže.

Otrokovice

V říjnu sice odehrály pouze dva zápasy, ale oba prohrály a jsou jediným týmem z českých nejvyšších soutěží, který tráví pauzu bez jediného bodu na svém kontě.