Komu pauza pomůže? Kdo naopak lituje?

15.10.2020

Už před startem sezóny bylo jasné, že to bude hodně specifický ročník. Ale realita je snad ještě horší. Mnoho odložených zápasů a nyní i ligová uzávěra. My jsme využili čas a podívali jsme se, jak si jednotlivé týmy vedly v prvním měsíci sezóny. Týmy jsme seřadili podle aktuální tabulky Livesport Superligy.

foto: Florbal Vítkovice
foto: Florbal Vítkovice

1. SC TEMPISH Vítkovice

7 zápasů, 21 bodů, 61:31

O prozatímním vládci Superligy není sporu! Vítkovice odehrály všechny předepsané zápasy, všechny vyhrály a v průměru sází soupeřům skoro 9 branek za zápas. Z velké části se o to stará elitní útočná trojice Gattnar - Šindler - Delong, která nastřílela dohromady 27 branek! Vítkovice mohou současnou ligovou odstávkou pouze ztratit.

Tatran Teka Střešovice

6 zápasů, 15 bodů, 55:32

Tatran zatím ztratil pouze se suverénními Vítkovicemi a útok má úplně nejlepší z celé Superligy. Navrátilci Němeček s Vítovcem zpevnili defenzivu, pomohli ofenzivě a dodali týmu kotel sebevědomí. I zde najdeme dominantní první formaci, která dohromady nasázela 29 branek, ale ofenzivně se činí i duo Šindelář - Meliš. Vypadá to, že Tatran je zpět!

FBC ČPP OSTRAVA

7 zápasů, 14 bodů, 42:39

Nebýt domácího zaváhání s Black Angels, měla by za sebou Ostrava start snů. Vzhledem k posledním sezónám se však v tradičním klubu musí radovat i teď. Výborně zatím vypadá brankář Binder a velmi efektivní jsou útočná esa Sládek, Malajka či Pešat. I Ostrava určitě patřila k týmům, které si přerušení nepřály.

FbŠ Bohemians

5 zápasů, 9 bodů, 37:29

Na Bohemce asi nebudou úplně spokojeni, ale to není trenér Jedlička vlastně nikdy. Od klokanů se letos čeká hodně, protože jejich kádr neoslabil, naopak byl doplněn o Radovana Michajloviče. Skvěle se opět daří Filipu Formanovi a dalším mladým puškám, naopak výkony zkušenějších hráčů jsou možná zatím zklamáním.

foto: Florbal Chodov
foto: Florbal Chodov

FAT PIPE FLORBAL CHODOV

5 zápasů, 9 bodů, 26:30

Chodov je asi v podobné pozici jako Bohemka. Průšvih to není, ale čekalo se víc. Především obrana nepůsobí nijak dobře a v útoku se zatím může Chodov opřít prakticky pouze o první formaci. Vzhledem k tomu, že tým posledních 14 dní strávil v karanténě, současná pauza bude možná vnímána spíš pozitivně.

BLACK ANGELS

5 zápasů, 9 bodů, 29:34

Blaci mohou být spokojeni. Zdolali Lípu, Ostravu a Hattrick, což ukazuje, že jsou schopni porážet týmy podobné výkonnosti. Tato dovednost je v boji o play off velmi důležitá. Blaci navíc nově disponují vlastní domovskou halou, což je určitě velké plus. I v letošní sezóně se pak mohou spolehnout na produktivitu bratří Bočků a Jakuba Renčína, k nimž se přidali i bratři Tomáš a Radek Hanákovi.

Předvýběr.CZ Florbal MB

3 zápasy, 6 bodů, 28:16

Největší trápení Boleslavi je absence zápasů. Mladoboleslavští sami museli podstoupit karanténu a ještě měli smůlu na zápasy s kluby, které na tom byly podobně. Mají tak z celé ligy nejméně zápasů a případný restart bude pro ně hodně náročný. Nicméně po úvodní prohře s Vítkovicemi Boleslav dvakrát ukázala, že vyhrávat rozhodně nezapomněla.

ACEMA Sparta Praha

5 zápasů, 6 bodů, 28:28

Na Spartě asi chtěli lepší start. Vše by bylo víceméně v pořádku, kdyby Sparta ve druhém kole neprohrála s Pardubicemi. I díky absencím klíčových obránců zatím Sparta nebrání tak dobře, jak bývalo zvykem a i v útoku by to mohlo být lepší. Vždyť nejproduktivnějším hráčem je Matěj Čermák narozený v roce 2002.

foto: Sokoli Pardubice
foto: Sokoli Pardubice

SOKOLI Pardubice

5 zápasů, 6 bodů, 27:42

Pardubice pod vedením Martina Zozuláka překvapily hned ve svém prvním zápase, když zdolaly Spartu. Poté ještě vyhrály v Otrokovicích, ale také schytaly debakly od Bohemky a Tatranu. Se startem tedy určitě může být spokojenost, ale poslední výsledky ukazují, že rozhodně není vyhráno.

FBŠ Hummel Hattrick Brno

6 zápasů, 4 body, 22:32

Brněnský Hattrick sehrál doma vyrovnané zápasy s Vítkovicemi i Chodovem, ale body z nich nevytěžil. To se mu povedlo pouze proti SKV a částečně proti Ostravě. Brno se dle očekávání trápí v ofenzivě, kde je Luděk Ondráček jedinou pravidelnou bodovou jistotou.

TJ Sokol Královské Vinohrady

4 zápasy, 3 body, 20:27

Začátek se Vinohradům nepovedl. Tři prohry a víceméně mlčící Michal Strachota. Obrat proti Pardubicím však přinesl dobrou náladu. Vinohradům tedy současná pauza určitě nevyhovuje, protože mohly využít současné pohody. Ukazuje se, že na SKV mohou mít problémy s produktivitou.

FBC 4CLEAN Česká Lípa

5 zápasů, 3 body, 29:39

Lípa potrápila Spartu i Chodov, ale jediná výhra přišla nad Otrokovicemi. Českolipští nemají úplně problém s produktivitou, vždyť mají v týmu Radka Krajcigra, ale hodně inkasují a nemají v brance úplně jasnou jedničku, o kterou by se tým mohl opřít.

FBC Liberec

5 zápasů, 3 body, 20:35

Liberec je jedním z týmů, které se s koronavirem trápí nejvíc. Jedinou výhru zaznamenal Liberec na půdě Hattricku paradoxně v době, kdy se musel obejít bez několika ofenzivních opor. Pauza tak přišla pro FBC spíš vhod a po jejím skončení bude muset Liberec začít sbírat body.

Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE

4 zápasy, 0 bodů, 21:31

Dalo se to čekat. Otrokovice nedostávají žádné dardy, ale nemají v kádru dostatek rozdílových hráčů, aby byly schopny přetáhnout vyrovnané bitvy na svou stranu. O to větší tlak bude ležet na obraně a brankářích.