Komentář: Veselé Velikonoce bafuňáři!

13.04.2023

Rád bych se podělil o svůj pohled na jednu zajímavou florbalovou akci a především na způsob, jakým k ní přistoupil Český florbal. V neděli jsem jako víceméně nezaujatý divák vyrazil na Jižní Město, kde se odehrával finálový den play off 1. ligy dorostenců. Obecně ti byl to příjemný zážitek. Hala byla plná fanoušků všech čtyř semifinalistů, kteří se starali o opravdu skvělou atmosféru. Organizátoři se v rámci dispozic haly snažili vytvořit týmům co nejlepší podmínky i nějakou tu show. Potud vše v pořádku. 

foto: Český florbal
foto: Český florbal

Sportovní úroveň si nedovolím hodnotit, ale utkání byla dramatická a minimálně žádný ze čtyř týmů v semifinále výrazně nepokulhával. Jako diváka mě trochu zarazil způsob vedení zápasů, protože občas utkání připomínala ty ze semifinále Tatranu proti Boleslavi, ale nejsem to já, kdo by měl hodnotit úroveň hry nebo způsob vedení boje. Co na tribunách rezonovalo, byly výkony rozhodčích. Opět nejsem odborník a neviděl jsem ani jeden sobotní zápas, ale nespokojenost jsem zaregistroval snad ze všech čtyř táborů. A tím se dostávám k Českému florbalu.

Absolutně mě zarazilo, že v hale během finálových zápasů nebyl přítomný jediný ze zástupců Českého florbalu. Ten zaměstnává desítky lidí, další desítky v něm fungují ve volených funkcích a v hale jsem neviděl nikoho z nich. Pokud jsem někoho přehlédl, tak se omlouvám. Na hřišti se prohánělo to nejlepší z ročníků 2006 a 2007, tedy budoucí juniorští reprezentanti, ale trenéři národního týmu nikde. Zástupci sportovního úseku nikde. Jistě byly Velikonoce, ale vyprávějte to rodičům z Havířova, kteří se svými dětmi přijeli 400 kilometrů. Nehledě na to, že tento termín turnaji přidělili samotní zástupci Českého florbalu. Hráčům je to pravděpodobně jedno, že jim medaile předává zástupce pořádajícího oddílu i lokální politička, ale mě jako člověka zvenku to nadzvedlo ze židle. Z debat s domácími fanoušky jsem navíc pochopil, že stejná situace na stejném místě nastala i v pátek při finálovém zápase nejvyšší ligy juniorek.

Z mého pohledu to opět ukázalo, co je pro vedení a zaměstnance Českého florbalu opravdu důležité. Že budou všichni, a velká část z nich ve VIP prostorech, v nablýskané O2 Areně o tom asi nemusíme pochybovat.

Závěrem bych chtěl pogratulovat všem týmům a smeknout před všemi rodiči a rodinnými příslušníky, kteří uprostřed velikonočních svátků skvěle podporovali hráče jednotlivých týmů.

David Dvořák