Kdo se na MS nepodívá?

31.03.2023

Od včerejška známe vyvolenou dvacítku hráčů, kteří si zahrají na juniorském MS v Dánsku. Po českých hřištích ale samozřejmě běhá daleko víc talentovaných mladíků. Proto se pojďme podívat na to, která jména zůstala mimo nominaci.

foto: Český florbal
foto: Český florbal

Mezi brankáři bylo patrně jasno od momentu, kdy Tomáš Týc zvolil přestup do Mladé Boleslavi. Těžko by si totiž trenéři obhajovali nominaci dvou brankářů z jednoho klubu, kteří navíc nechytají Superligu. Pokud by jeden z brankářů vypadl, byli v záloze Viktor Hejna ze Sparty a Daniel Jukl z České Lípy. Pozice brankáře bude určitě ostře sledovaná. Oba předchozí zlaté týmy měli v brance veliké opory, které již měli zkušenosti ze Superligy. Aktuální reprezentace veze dva gólmany ročníku 2005 a bude na nich ležet velký tlak.

Mezi hráči v poli byli asi nejblíž nominaci Matěj Čelakovský, Michal Fišera a Lukáš Macháček. Toto trio si zahrálo na Polish Cupu, který byl poslední přípravou před zveřejněním nominace, ale nakonec se mezi vyvolené nevešli. Všichni tři počítali svůj čas na superligových hřištích v této sezoně spíše na minuty a především ofenzivní duo z Tatranu kočovalo napříč týmy a soutěžemi.

Na podzimním EFT bylo v kádru i ostravské duo Lukáš Pobořil a Adam Mikoláš. Oba hráči měli v kádru FBC poměrně silnou pozici a především Pobořil patrně figuroval v plánech trenérského týmu, ale podle našich informací se nakonec možnosti startu na MS sám vzdal.

V průběhu cyklu byl pravidelným účastníkem akcí chodovský útočník Lukáš Kafka. Z posledních dvou herních akcí ho ale vyřadila zranění a v konečném kádru ho patrně nahradil jeho klubový spoluhráč Antonín Votava.

Ještě před nějakou dobou se určitě počítalo i s nominací Adama Kuchyňky z pražské Sparty. Ten však neprožívá ideální sezonu a asi dostává méně superligových příležitostí než by si sám představoval a možná i proto z reprezentačního týmu postupně vysublimoval.

Další jména už byla spíše v rovině teorie. Za normálních okolností by na dveře kádru určitě klepali bratři Martin a David Ležatkové. Ti však i vlivem zranění letošní sezonu víceméně vynechali a poprvé jsme je mohli vidět na hřišti až v play down. Zajímavým jménem je i Ladislav Pekárek, který patřil mezi nejproduktivnější superligové hráče ročníku 2005, ale z České Lípy je asi přeci jenom do reprezentace dál.

Posledního zmíníme Marka Matouška z Chodova. Toho tento reprezentační cyklu obešel obloukem, přestože na hřišti v Superlize trávil v průměru více než 22 minut na zápas.