Rozhodčí pod tlakem!

27.03.2021

V průběhu prvního čtvrtfinálového víkendu vyplavala na povrch kauza, která lehce otřásla Livesport Superligou během pátku. Podle našich informací trenéři Michal Jedlička z Bohemians a Tomáš Janeček z Black Angels zaslali prostřednictvím komentovaného videa rozhodčím víkendových zápasů svou představu o řízení zápasů. V kopii komunikací byli údajně také trenéři soupeřů.

foto: Sparta Praha
foto: Sparta Praha

Rozhodčí tuto informaci předali příslušným orgánům a vedení Českého florbalu prostřednictvím ředitele ligových soutěží Zdeňka Mlčouška okamžitě zareagovalo a zmíněnou praxi víceméně zakázalo. Obě videa má naše redakce k dispozici, ale vzhledem k probíhajícím sériím jsme se rozhodli je nezveřejnit. Nicméně obě poukazují pouze na zákroky soupeřů obou zmíněných týmů.

Je velká otázka, zda je podobná praxe přípustná a je na ni ve florbalových řádech pamatováno. V etablovaných sportech pravděpodobně ne. To platí například i o návštěvách trenérů v kabinách rozhodčích. Například v hokeji či fotbale je takové jednání disciplinárně trestáno, ve florbale je to naopak poměrně častý jev.

Závěrem je třeba říci, že pozápasové zasílání sporných situací na trase trenéři - rozhodčí je podle našich informací naprosto běžný jev a v tomto případě asi nelze nic namítat, byť v již několikrát zmiňovaných sportech pravděpodobně podobné praktiky také nenajdeme.

Co si myslíte o zasílání podobných materiálů v čase před utkáním vy?