K ženské reprezentaci míří Lukáš Procházka!

15.03.2022

V uplynulých dnech oznámili hlavní trenéry ženských reprezentací Švédsko a Švýcarsko. Jasno začíná být i u českého národního týmu, kde s jistotou nebude pokračovat Sascha Rhyner.

foto: Český florbal
foto: Český florbal

Švédsko potvrdilo ve funkci hlavní trenérky Åsu Karlsson, která dovedla tři korunky ke dvěma zlatům na posledních šampionátech. Naopak Švácarsko mění hlavního trenéra. Rolf Kern se stěhuje na lavičku mužské reprezentace a jeho místo zaujme trenér Storvrety Oscar Lundin. Ten dosud působil v realizačním týmu švýcarských juniorek a v minulosti také tři sezony vedl v NLA Malans.
A kdo povede českou reprezentaci? Na posledních dvou mistrovstvích to byl švýcarský trenér Sascha Rhyner, který byl i členem předchozího realizačního týmu Miroslava Janovského. Tým pod jeho vedením medaili nezískal a výkony týmu spíše uvadaly.

Komise reprezentace se tak již před nějakou dobou rozhodla nenabídnout Rhynerovi novou smlouvu a vydat se jinou cestou. Podle našich informací byla ve hře dvě jména ověnčená úspěchy z domácí soutěže. Tím prvním byl vítkovický lodivod a trenér reprezentace juniorek Tomáš Martiník a druhým trenér chodovských žen Lukáš Procházka. 

Dle posledních zpráv se komise vedená Václavem Culkou přiklonila k jménu Lukáše Procházky. Zkušený trenér byl v hledáčku reprezentačních výběrů již několikrát v minulosti a vedl také akademickou reprezentaci, se kterou v roce 2009 získal stříbro na MS. Nyní zřejmě poprvé stane na lavičce jednoho z elitních reprezentačních týmů. Podle našich zdrojů zbývá doladit několik detailů a následně by měl být Lukáš Procházka oznámen jako hlavní trenér české ženské reprezentace. 

Lukáš Procházka byl vynikajícím hráčem, který nastupoval za reprezentaci a vyzkoušel si i zahraniční angažmá ve Švýcarsku. Po skončení kariéry se věnuje trénování a působil na lavičce obou elitních týmů Chodova. V posledních letech to bylo u žen, kde nejprve tvořil duo s Michaelou Marešovou a následně tým převzal sám. V posledních letech třech letech dovedl svůj tým vždy do Superfinále, kde se však musel sklonit před Vítkovicemi, které paradoxně vedl druhý z kandidátů Tomáš Martiník.