Juniorky znají sestavu pro MS!

09.04.2024

Světový šampionát juniorek ve Finsku odstartuje už za měsíc. České florbalistky na něm budou obhajovat historické stříbro z uplynulého ročníku. Trenér Tomáš Martiník zveřejnil nominaci hráček, mezi nimiž nechybí ani dvě bronzové medailistky z mistrovství světa žen Karolína Klubalová a Anna Brucháčková!

foto: Český florbal
foto: Český florbal

České hráčky bude ještě před MS čekat závěrečný kemp v Čeladné. Poté se přesunou do finského Lahti, kde je bude čekat základní skupina, ve které potkají Slovensko, Švýcarsko a Lotyšsko. V případě, že skončí na prvním či druhém místě, je poté bude čekat semifinále a boj o medaile. Turnaj startuje ve středu 8. května, finále se odehraje v neděli 12.

Nominace reprezentace juniorek

Brankářky: Karolina Bačková (Florbal Chodov), Eliška Svrčková (FbŠ Bohemians)

Obránkyně: Barbora Fáčková (Florbal Chodov), Sofie Gocová (Tatran Střešovice), Tereza Hlaviznová (FBS Olomouc), Nela Kubalčíková, Tereza Matýsková (obě 1. SC Vítkovice), Veronika Machálková, Anna Sigmundová (obě Bulldogs Brno)

Útočnice: Lucie Baldreichová, Andrea Břeská, Karolína Lískovcová, Nikola Štekerová (vš. Florbal Chodov), Anna Brucháčková (Bulldogs Brno), Linda Fuchsová, Barbora Lovíšková (obě Tatran Střešovice), Klára Horčičková, Valentýna Zerzánová (obě FBS Olomouc), Karolína Klubalová (FBC Liberec), Nela Sikorová (1. SC Vítkovice)