Jendrišák, Dóža či Beneš.. Kdo vám chybí v nominaci?

04.11.2021

Nominace realizačního týmu Petriho Kettunena je venku a fanoušci mohou začít chválit, nadávat či spekulovat. Komunikace není zrovna silná stránka reprezentačního úseku, takže u mnoho jmen opravdu nezbývá než spekulovat. Pojďme se podívat, kdo by v nominaci teoreticky být mohl, ale není. Vzhledem k tomu, kolik máme v ČR špičkových florbalistů, je takto široký výčet až alarmující.

foto: Český florbal
foto: Český florbal

Jedndrišák a spol.

Po posledním MS opustilo dobrovolně reprezentaci mnoho hráčů. Nebyli spokojeni se způsobem vedení národního týmu. Někteří ze "stávkujících" se následně do týmu vrátili a pojedou i nyní na MS. Zbytek tak nějak vyšuměl, protože ani hráči ani reprezentace proces nijak uceleně nekomentovali. Mezi tyto hráče můžeme počítat například Jana Bindera, Jiřho Curneyho, Jakuba Hubálka, Matěje Jendrišáka, Marka Matejčíka, Jana Natova, Lukáše Součka, Patrika Suchánka, Daniela Šebka, Martina Tokoše, Milana Tomašíka nebo Lukáše Veltšmída.

Zranění hráči

Do této skupiny musíme počítat hlavně dvojici Patrik Dóža a Tomáš Sýkora. Oba by v týmu pravděpodobně byli, kdyby je nezužovala zranění. I kolem nich je samozřejmě nulová komunikace, přestože Dóža dokonce nosil v reprezentaci kapitánskou pásku.

Švýcaři 

Většinu obou cyklů Petri Kettunena patřil Martin Pražan k nepostradatelným hráčům týmu. Paradoxně se to změnilo po jeho odchodu do Švýcarska. Od jara se přestal na akcích objevovat stejně jako jeho spoluhráč z týmu Patrik Dóža. Zatímco Dóžu trápí zranění a nehraje ani v klubu, tak u Pražana se prý jedná o pracovní vytížení, ale opět nemáme žádné informace. Stejně tak se z nominací beze slova vytratil i Daniel Šešulka. 

Mladé puška

Asi nejvíc v nominaci schází Dominik Beneš. Jeden z největších talentů českého florbalu se okamžitě prosadil i v Mladé Boleslavi. Navíc se jedná o univerzálního hráče, který by své místo na hřišti určitě našel. Další zajímavá jména, která v posledním cyklu týmem prošla jsou například Tomáš Sikora, Jakub Boček či Jakub Buršík, přemýšlet se jistě dalo i o mistrech světa Petru Majerovi či Tomáši Hanákovi.

Kdo chybí v nominaci vám? Nebo jste úplně spokojeni?