Jaká je forma reprezentantů?

14.10.2022

Nejvyšším evropským soutěžím začíná dlouhá reprezentační přestávka, která vyvrcholí šampionátem vy Švýcarsku. Pauzu samozřejmě využijeme i k pohledu na dosavadní výkony jednotlivých týmů Livesport Superligy, ale dnes se podíváme na dosavadní formu našich reprezentantů.

foto: Tatran Střešovice
foto: Tatran Střešovice

Z nejvyšší domácí soutěže míří na šampionát hned 17 zástupců! Většina týmů Livesport Superligy má za sebou 8 utkání, což už dává nějaký vzorek statistik i pocitů, o který se můžeme opřít. 

Lukáš Bauer (Florbal MB)

Nedá se říct, že by byl úplně bez formy, ale určitě už zažil povedenější období. V první třetině Superligy naskočil do 6 zápasů, 4 vyhrál a jeho úspěšnost je 75%, což ho řadí až na 13. místo v rámci Livesport Superligy. Jeho hlavním cílem v nadcházejícím období bude najít formu z posledního MS, kde byl klíčovým hráčem českého týmu.

Martin Beneš (Sparta Praha)

Z 6 zápasů, do kterých nastoupil, vyhrál pouze 3 a jeho úspěšnost je kolem 75%. V Superlize jsou v současnosti určitě kvalitnější brankáři a není jich málo. Jenže Beneš jede na MS plnit roli zkušeného mentora, takže na té formě až tolik nezleží.

Marek Beneš (Tatran Střešovice) 

Lídr kanadského bodování Livesport Superligy. Zdraví mu drží a tak kolem sebe vystavěl nejlepší formaci domácí nejvyšší soutěže. Po 8 zápasech má na kontě 8 branek a 17 asistencí! V reprezentaci se sice bude muset přesunout na křídlo, ale vzhledem k jeho dovednostem to může být spíše plus.

Jiří Besta (1. SC Vítkovice) 

Ve Vítkovicích nastupuje převážně v útoku, takže i on se bude muset přesouvat na jinou pozici. Vítkovický univerzál výborně plní roli pracanta, ale v produktivitě zaostává, když v 8 zápasech nasbíral jen stejný počet bodů za 6 gólů a 2 asistence. Na MS bude muset rozhodně přidat.

Adam Delong (1. SC Vítkovice)

Povětšinou nastupuje po boku juniorských reprezentantů Gattnara a Zubka a tahle spolupráce mu evidentně svědčí. V 8 zápasech zaznamenal 19 bodů (10+9) a drží se blízko čela kanadského bodování. Před MS se zdá v dobré formě a snad si ji přenese i na turnaj, protože fungování 2. a 3. lajny bude pro tým klíčové.

Filip Forman (FbŠ Bohemians) 

Možná ho lehce přibrzdil další disciplinární trest, ale po návratu do sestavy je opět absolutně klíčovým hráčem. Po 7 zápasech má na kontě 18 bodů (6+12) a průměrem 3 body na utkání se vyrovná i Marku Benešovi. Průměrně tráví na hřišti 26 minut a jedinou kaňkou je poměrně nízká hodnota ve statistice +/-.

Jakub Gruber (Florbal MB)

Drží si svůj standard. Pohybově výborně vybavení obránce zvládá dobře bránit a k tomu přidává i produktivitu, když nasbíral už 7 bodů (3+4). Lépe by si asi chtěl počínat ve statistice +/-, kde je aktuálně na hodnotě 3.

Matěj Havlas (Tatran Střešovice) 

V Superlize zatím zaznamenal 13 branek a 20 bodů. Hraje ve skvělé pohodě a dokáže těžit ze spolupráce s Ondřejem Němečkem a Markem Benešem. Na MS bude mít navíc k ruce Filipa Langera. Snad mu forma vydrží, protože národní tým nemá na levém křídle adekvátní náhradu.

Adam Hemerka (Florbal MB) 

Klíčovým faktorem je, že mu drží zdraví. Boleslavský univerzál pravidelně rozbíjí obrany svými náběhy a také sbírá slušné množství bodů. Aktuálně jich má na kontě 8 bodů (3+5). Lépe by si měl určitě počínat ve statistice +/-, kde je s hodnotou 1 patří k nejhorším hráčům ze základní sestavy Boleslavi.

Matěj Jendrišák (oba Linköping IBK / SWE)

Přestože se od něj v reprezentaci asi nečeká bodová exploze, 1 asistence v 7 zápasech SSL je hodně málo. Věřme, že bývalý reprezentační kapitán bude na MS v lepší formě, byť jeho role bude asi hlavně v předávání zkušeností mladším spoluhráčům.

Martin Kisugite (FbŠ Bohemians)

Po návratu do Bohemians je klíčovou postavou druhé formace, kde střídavě nastupuje v obraně i v útoku. Nasbíral již 12 bodů (6+6) a je nejlepším hráčem se statistice +/- s hodnotou +11. Před MS se zdá ve velmi dobré formě.

Mikuláš Krbec (Sparta Praha)

Hned od prvního okamžiku začalo fungovat spojení Krbec - Curney a ústecký odchovanec z toho těžil. Aktuálně jeho forma lehce ochladla. Na hřišti tráví v průměru více než 26 minut, posbíral 14 bodů (3+11) a ve statistice +/- je na 4 bodech.

Jonáš Kreysa (Tatran Střešovice) 

Největší překvapení nominace prožívá slušnou sezonu. Na hřišti sice tráví jen něco kolem 15 minut, ale svou roli bijce a napadajícího hráče plní skvěle. A to od něj budou očekávat i reprezentační trenéři. V 8 zápasech zaznamenal 8 branek a 3 asistence.

Filip Langer (FBC Kalmarsund / SWE)

Po loňské skvělé premiérové sezoně se asi čekal další progres. Langer nehraje špatně, ale pouhé 4 body (2+2) jsou hodně málo. Nezbývá než věřit, že v reprezentaci po bohu svých parťáků z Tatranu pookřeje a bodu mu budou naskakovat více.

Lukáš Punčochář (Florbal MB)

Rozhodně by si dokázal představit lepší start sezony. Na hřišti sice tráví průměrně více než 20 minut, ale z hlediska statistik je to spíše na škodu. Ve statistice +/- je na hodnotě -7, což je v týmu Boleslavi absolutně bezprecedentní. K tomu navíc nezískal ani jeden kanadský bod. Věřme, že v reprezentaci bude v lepší formě.

Ondřej Němeček (Tatran Střešovice)

Bez přehánění patří k nejlepším obráncům světa a v domácí soutěži to potvrzuje v každém zápase. 8 zápasů 16 bodů (8+8) a ve statistice +/- číslo 28. Pro národní tým naprosto klíčový hráč je ve skvělé formě!

Tom Ondrušek (Florbal Chodov)

Pod novým realizačním týmem přišel o kapitánskou pásku, ale udržel si místo v sestavě. Jeho role bude pravděpodobně spíše mentorská, přesto se nějaké body čekat budou. Při pohledy na klubové výkony je patrné, že je možná v lepší formě než před posledním MS, ale doby, kdy byl obávaným kanonýrem, už jsou dávno pryč. Přesto se za svých 12 bodů (3+9) nemusí stydět.

Josef Rýpar (oba Linköping IBK / SWE)

Stejně jako Jendrišák si zatím připsal v sezoně jedinou asistenci, ale u Rýpara to asi není takové překvapení. Reprezentace bude potřebovat hlavně jeho fyzickou sílu a zkušenosti.

Matyáš Šindler (1. SC Vítkovice)

Ve Vítkovicích se přesunul do obrany a přestože nehraje špatně, trochu se vytrácí. Zatím posbíral pouze 3 asistence, vyslal pouze 5 střel a je velkou otázkou v jaké roli ho budou využívat reprezentační trenéři.

Martin Tokoš (Florbal MB) 

Ani s přibývajícím věkem neztratil nic ze své rychlosti. Dokáže pro spoluhráče odvést obrovské penzum práce a zároveň rozhodit soupeře. Jen bodů by si asi přál víc. Aktuálně nemá ani průměr bodu na zápas, když zaznamenal 7 bodů za 7 branek. Od střílení gólů však zřejmě v národním týmu nebude.