SSL zatím pokračuje!

30.10.2020

Velké vzrušení vyvolala čtvrteční informace o možném přerušení soutěží ve Švédsku. Tato situace by se samozřejmě dotkla mnoha hráčů a hráček, kteří odcestovali na sever trénovat a hrát v době, kdy v Česku nemohou. V pátek dopoledne se na webu innebandy.se objevil článek, který vnáší do situace světlo. Otázkou je na jak dlouho.

foto: Svensk Innebandy
foto: Svensk Innebandy

Švédská agentura pro veřejné zdraví přísnějších obecných doporučeních, která nyní platí do 19. 11. 20 s možností prodloužení či rozšíření.

Švédská florbalová asociace následně vedla dialog se Švédskou sportovní konfederací i se sportovními federacemi bandy, basketbalu, házené, fotbalu a lední hokeje. Zpřísněná doporučení znamená pro sport v krajích Stockholm, Östergötland a Västra Götaland říkají, že by se sportovci měli zdržet účasti na sportovním tréninku, zápasech a soutěžích. Výjimky jsou stanoveny pro trénink dětí narozených v roce 2005 nebo později, stejně tak pro hráče a členy realizačních týmů, kteří mají sport jako součást povolání. 

Na základě výše uvedeného rozhodla Švédská florbalová asociace takto:

SSL mužů a žen, stejně jako mužská Allsvenskan, budou pokračovat podle stanoveného harmonogramu hry, dokud nebude přijato další rozhodnutí. Tyto týmy mohou trénovat, ale musí dodržovat pokyny a doporučení asociace pro trénink. 

Zápasy mimo tři nejvyšší soutěže se v regionech Stockholm, Östergötland a Västra Götaland v období od 29. 10. do 19. 11. odkládají  až do odvolání. To platí pro domácí i venkovní zápasy. Týmům se zatím nedoporučuje trénovat společně.

Švédská florbalová asociace doporučuje, aby všechny zápasy, které lze hrát v příslušných krajích, byly odehrány zcela bez publika. Týmům se sídlem v příslušných krajích se doporučuje, aby neměli doprovázející diváky na zápasech venku.

Zjednodušeně to tedy zatím znamená pokračování obou SSL i mužské Allsvenskan s omezeními týkající se regionů Stockholm, Östergötland a Västra Götaland, což se týká v SSL například Pixba či Linköpingu.