Historicky nejslabší Czech Open je minulostí

08.08.2020

COVID-19 nás připravil o zahraniční účastníky Czech Open a tím také o ten úplně nejlepší florbal. Všechny poháry tak zvedaly nad hlavu české týmy. Obě nejprestižnější kategorie ovládly týmy Vítkovic.

foto: Floorball in Prague
foto: Floorball in Prague

Elitní mužská kategorie se odehrála pouze se čtyřmi účastníky. Ti se utkali každý z každým, aby určili pořadí, dle kterého se v neděli poprali o medaile. Finále si zahrály Vítkovice s Tatranem a úspěšnější byl stále ještě úřadující mistr z Vítkovic. O 3. místo si to rozdali Bohemka s Otrokovicemi a pražský tým nedal moravskému soupeři žádnou šanci. Ve skvělé formě se na na turnaji představili Filip Langer a navrátilec do dresu Vítkovic Marek Matejčík. Oba zaznamenali ve 3 zápasech 10 bodů!

Elitní ženskou kategorii opanovaly Vítkovice. Ty přivezly do Prahy takřka kompletní tým a v turnaji zakolísaly pouze jednou, když remizovaly s FBC Ostrava. Ve finále pak zdolaly reprezentaci juniorek 9:3. Právě juniorská reprezentace byla největším překvapením turnaje. Tým složený z hráček ročníků 2003, 2004 a 2005 předváděl stabilní výkony a dostal se právě až do finále. Na 3. místě skončily hráčky Chodova, které za sebou nechaly Tatran, Ostravu, Panthers i Start. Kanadské bodování opanovala Barbora Husková, která za sebou nechala i švédskou posilu Vítkovic Linu Hägg.

Kategorie Muži Pro byla takovou parodií minulých let. Dostaly se do ní týmy, které by patrně v žádném jiném ročníku neměli šanci. Ve finále si to rozdala Orka, která byla posílená o mladé hráče ze superligové Boleslavi, a plzeňská Slavia. Úspěšnější byla nakonec Orka a připsala si historický úspěch.

Mužskou kategorii Open úplně opanovali pražští Panthers. V kategorii Open měli hned čtyři týmy a dva z nich se prokousaly do finále! Trofej nakonec pozvedl tým s přídomkem RED.

Také ženská kategorie Open přinesla finále pro Panthers. Utkaly s v něm s týmem Vinohrad, který si také odnesl trofej.

Hodně chudý Czech Open je za námi a nezbývá než věřit, že za rok nabídne výrazně chutnější menu.