Forman vystřelil Kalmarsundu výhru!

29.10.2020

I ve druhém zápase po příjezdu do Švédska nastoupil Filip Forman v základní sestavě Kalmarsundu. V prvním zápase proti Dalenu se rozkoukával ve třetí lajně a připsal si jednou asistenci. Ve středečním utkání proti Växjo se jeho role ještě zvýraznila a připsal si první branku v SSL, která navíc byla vítězná. 

foto: FBC Kalmarsund
foto: FBC Kalmarsund

Zápas začínal český supertalent ve třetí formaci, ale v poslední části hry ho trenér Kalmarsundu posunul do první lajny vedle Kima Nilssona a Marcuse Johanssona. A právě tento útok převrátil zápas na stranu favorita. Nejprve Forman šikovně našel Johansona a ten vyrovnal. Následně Kim Nilsson nečekanou ranou strhl vedení na stranu Kalmaru, ale Växjo rychle vyrovnalo. Nerozhodný stav však vydržel jen 9 vteřin. Na konci krásné akce stál před brankovištěm český mladík a zametl do branky nabídku Kevina Björkströma. Byl z toho krásný a vítězný gól.

Kalmarsund se tak posunul na druhé místo SSL, když během prvních čtyř zápasů ztratil jediný bod. Odchovanec Bohemky Filip Forman pak hned v prvních dvou zápasech ukázal, že i v nejlepší lize světa může patřit k produktivním hráčům.