Daniš do Švýcarska, Mück do Liberce

04.05.2020

Pondělí 4, května přineslo hned dvě přestupové zprávy. Liberec definitivně potvrdil spekulace o tom, že jeho brankoviště obsadí Daniel Mück a na stránce unihockey.ch se objevila zpráva, že Jan Daniš bude novou posilou švýcarského celku Ad Astra Sarnen.

foto: facebook Daniel Mück
foto: facebook Daniel Mück

Daniel Mück vystřelil do české nejvyšší soutěže jako kometa. Po přestupu z Bohemians se rychle prokousal do brankoviště Chodova a v 17 letech byl jedním ze strůjců prvního klubového titulu, který vychytal na jaře 2016 v Superfinále proti Vítkovicím. I v další sezóně byl členem zlatého chodovského týmu, ale v Superfinále tentokrát dostal přednost Jan Barák. Na jaře 2017 byl jedním ze strůjců bronzového úspěchu na MS juniorů ve Vaxjo a následně se rozhodl zkusit štěstí ve Švýcarsku. V Zugu strávil 3 sezóny, ale místo stálé brankářské jedničky v elitním týmu si nezískal.

Nyní se vrací do české nejvyšší soutěže, ale nebude to na Chodov. Nově bude oblékat dres Liberce, kde by se měl stát jasnou jedničkou a nahradit klubovou ikonu Víta Vaníčka. Před odchodem do Švýcarska byl i v hledáčku dospělé reprezentace a bude zajímavé sledovat, zda na svoje výkony dokáže navázat.

Ve stejný den se objevila zpráva o odchodu ostravského kapitána do švýcarské NLA. Pro tým FBC Ostrava se tak jedná o další obrovskou ránu, neboť tým už opustili Jiří Bauer a Matyáš Šindler. Navíc se spekuluje o tom, že výprodej ostravského kádru stále nekončí.

Pro Daniše to nebude první angažmá ve Švýcarsku. Už si vyzkoušel NLA i NLB a to v týmech Grünenmatt a Langenthal. Nyní se bude nosit dres Ad Astra Sarnen, což je poslední tým základní části uplynulé sezóny.