Curney jde definitivně do Sparty!

27.04.2022

Nejproduktivnější hráč historie domácí nejvyšší soutěže mění po devíti ročnících působiště. Jiří Curney bude od nové sezony nosit dres pražské Sparty. Podle našich informací potvrzených z obou klubů je vše domluveno a již pouze hodiny zbývají do oficiálního oznámení.

foto: Florbal MB
foto: Florbal MB

Třinecký odchovanec přestoupil do Mladé Boleslavi před sezonou 2013/14 z FBC Ostrava a jednalo se o nejdražší přestup historie. Oficiální částky samozřejmě nejsou známy, ale mluví se o sumě přesahující 300 tisíc. Během následujících sezon se stal Curney klíčovou postavou Mladé Boleslavi a překonal snad všechny myslitelné ofenzivní rekordy domácí soutěže. Především ve dvojici s Janem Natovem byl k nezastavení. Se středočeským klubem také získal 3 mistrovské tituly.

Před posledním ročníkem přistoupila Boleslav k poměrně rozsáhlé obměně kádru a i díky zranění Jana Natova začala pozice rekordmana slábnout. I přesto byl stále nejproduktivnějším hráčem týmu v základní části, když nasbíral xx bodů, v play off pak ovšem přidal pouze 7 a v rámci týmu byl až na 7. místě.

Podle našich informací bylo možné setrvání v Mladé Boleslavi pouze za zhoršených podmínek pro hráče a při akceptování nižší role v týmu. Jiří Curney se rozhodl vyzkoušet štěstí jinde a jednal hned s několika kluby. Volba nakonec padla na Spartu, která byla schopna 32letému ostrostřelci sehnat práci a doplnit ji adekvátním finančním plněním.

Pro bývalého hráče Třince, Ostravy, Chodova a Boleslavi to znamená novou motivaci do další práce, Sparta naopak získává do svého týmu hráče, který by ji konečně mohl posunout až do Superfinále. No a Superliga získává téma, o kterém se bude určitě hodně mluvit.