Covid sem, Covid tam..

11.09.2020

O minulém víkendu se rozběhla 1. liga mužů a hned se dokládaly první zápasy. Tento víkend patří Superlize, Extralize žen, Národní lize i nejvyšší juniorské soutěži a ještě před jeho startem je jasné, že nic není jasné.

foto: Florbal MB
foto: Florbal MB

Český Florbal před pár hodinami vydal manuál, který se snaží odpovědět na některé základní otázky (najdete ho zde), přesto vzniká mnoho otázek. Český florbal musí částečně reagovat na nařízení Vlády a částečně spoléhá na nějaká doporučení od Národní sportovní agentury (NSA), přesto je jasné, že podobný prováděcí pokyn měl přijít o hodně dřív. Už jen proto, že některá utkání se překládala v předchozích dnech dle úplně jiných notiček a nyní to působí nemalý zmatek.

Co se týče Superligy je jasné, že se v 1. kole neodehraje zápas Pardubic a Mladé Boleslavi. Zápas byl již dříve odložen kvůli karanténě Pardubic, nyní navíc Mladá Boleslav hlásí hned 9 nakažených a odložila si tak i zápasy 2. a 3. kola. Jinak by se zatím zbylé zápasy měly hrát, byť podle zákulisních informací hlásí nemocné i Tatran či Sparta. Jejich nemocní údajně pochází ze soustředění juniorské reprezentace.

Ženám se obecně Covid více vyhýbá a zdá se tedy, že 1. kolo Extraligy žen bude odehráno kompletně. To se ovšem nedá říci o 1. lize mužů, kde se situace mění každou hodinou. Úplně mimo je nyní Kladno, které hlásí oficiálně 10 pozitivních testů, problémy mají i v Chomutově, který však nakonec hrát nejspíš bude. 

Obrovský otazník visí nad regulérností juniorské soutěže. V systému, kde o úspěchu či neúspěchu rozhoduje kvalifikační skupina, která se odehraje prakticky během tří týdnů, je jakékoliv odložení zápasu velmi diskutabilní a týmy toho navíc mohou i zneužívat. Podle posledních zpráv je jasné, že se některá utkání budou odkládat a bude velmi zajímavé sledovat další dění.