33. týden: Pohár, boleslavský turnaj, COVID i souboj gigantů

16.08.2020

Se startem pohárové soutěže rozjíždíme rubriku "Co přinesl minulý týden?", kterou budeme přinášet na začátku každého pracovního týdne a ohlédneme se v ní za nejzajímavějšími body posledního týdne napříč florbalovým světem. Dnes se podíváme na start Poháru, turnaj v Boleslavi, COVID a Czech Open i souboj švédských gigantů.

foto: Roman Dušek
foto: Roman Dušek

Pohár odstartoval nový soutěžní ročník

V Česku se rozjela takzvaná Vrcholová část Poháru Českého florbalu. Té se účastní 20 týmů ze Superligy a 1. ligy. V prvních zápasech skupin uspěly všechny favorizované týmy s výjimkou České Lípy a Otrokovic. Lípa podlehla na hřišti Chomutova a Otrokovice ztratily 2 body na hřišti Bulldogs Brno. 

Hodně zajímavý zápas se hrál v Mladé Boleslavi, kde domácí přivítali Bohemku. Jednalo se totiž o reprízu posledního finále pohárové soutěže. Boleslav zvítězila 6:3 a vykročila za obhajobou. 

Asi nejzajímavější výsledek přinesl souboj Chodova  Karlových Varů. Vítěz základní části posledního ročníku 1. ligy na svého soupeře vůbec nestačil a z Jižního Města si odvezl debakl 20:1.

foto: Florbal MB
foto: Florbal MB

Turnaj v Boleslavi ovládl Köniz

Je již tradicí, že se uprostřed léta scházejí elitní florbalové kluby v Mladé Boleslavi, aby se zde utkaly v rámci turnaje. Letos se jmenoval ŠKO-ENERGO Cup a musel se obejít bez finských a švédských týmů. Mladá Boleslav tak pozvala švýcarský Köniz a pražské týmy Bohemians a Tatran.

V předchozích letech turnaji vždy vládli domácí, ale letos se museli spokojit se třetím místem. Vítězem se stal Floorball Köniz, který ztratil 2 body po nepovedených nájezdech proti Tatranu, ale poté porazil Bohemku i domácí Boleslav. Na druhém místě skončil Tatran, který rozdrtil Bohemku, proti Švýcarům uspěl v nájezdech a proti Boleslavi naopak ve stejné disciplíně podlehl. Třetí skončila Mladá Boleslav a poslední bez bodového zisku Bohemka.

foto: Floorball in Prague
foto: Floorball in Prague

COVID se objevil i na Czech Open

Zatímco Prague Games proběhly bez problémů,  Czech Open bude mít koronavirovou kaňku. Turnaj sice proběhl v klidu, ale po jeho skončení muselo několik desítek hráčů do karantény. COVID se totiž objevil v týmech Panthers. Stejný klub měl s nákazou problémy již na konci srpna a nyní odhalily testy onemocnění hned u 6 hráčů. Ti hráli v týmech PRO a WILD, jejichž turnajoví soupeři tak musí do karantény a na testy.

foto: Storvreta IBK
foto: Storvreta IBK

Souboj švédských gigantů ovládla Storvera

Zajímavý model přípravy zvolili švédské velkokluby Falun a Storvreta. Uprostřed léta se střetly v minisérii s názvem Giganternas kamp. Během týdne se oba týmy střetly ve třech zápasech. Ten první ovládl Falun 8:6, ve druhém uspěla na domácí půdě Storvreta v poměru 8:2. Rozhodující třetí zápas hostil opět Falun a musel spolknout hořkou pilulku v podobě prohry 0:10! 

HIGHLIGHTS 1. zápas
HIGHLIGHTS 2. zápas
HIGHLIGHTS 3. zápas