Co přinese rok 2021?

01.01.2021

Po zkušenosti z roku uplynulého a při všech nejasnostech, které nás aktuálně provází v situaci kolem koronaviru, se toho moc odhadovat nedá. My jsme se o to přesto pokusili. Berte však naše tipy s nadsázkou. Chceme jimi spíš připomenout, co by nás mohlo v novém florbalovém roce čekat.

foto: Florbal MB
foto: Florbal MB

Livesport Superliga se dohraje!

Jediná florbalová soutěž má aktuálně výjimku Ministerstva zdravotnictví. Je to právě Superliga. A právě tento papír dává soutěži vysokou šanci na dohrání. Kluby se pravidelně testují a pokud nedojde k nějakému neočekávanému zvratu, bude letošní ročník dotažen do zdárného konce. Byť nás pravděpodobně Superlfinále čeká v době letních turnajů.

Vítkovice "obhájí" titul!

Vítkovice jsou stále posledním korunovaným mistrem a vzhledem k jejich aktuální formě a bodovému zisku se v play off sérii vyhnou Mladé Boleslavi, což je posune do Superfinále, kde právě středočeský klub porazí.

Junioři získají na domácím MS bronz!

Zásadní zprávou bude, že se domácí MS odehraje. Nejspíš to bude bez diváků, ale odkládat se nebude. Zajímavostí je, že se v Brně bude hrát uprostřed play off Livesport Superligy. Podobné to může být i v dalších soutěžích, pokud se jejich program bude protahovat. Domníváme se, že Češi ve skupině podlehnou Finsku, v semifinále pak těsně nestačí na Švédsko a v zápase o bronz si bez problémů poradí se Švýcarskem. Ale rádi se budeme mýlit.

foto: Český florbal
foto: Český florbal

Juniorky přivezou ze Švédska stříbro!

Hned po skončení MS juniorů by měly navázat juniorky, které svůj šampionát o rok odkládaly. Předpokládáme, že i v tomto případě bude IFF tlačit na sehrání turnaje. České holky podlehnou ve skupině domácím Švédkám, ale v semifinále si poradí s Finkami, což jim zajistí stříbrné historické medaile. 

Marek Beneš posílí Tatran!

Tato předpověď je opravdu hodně reálná. Český reprezentant již avizoval, že se bude po sezóně vracet a i přes různé náznaky nelze očekávat, že by ukončil kariéru. Pokud bude hrát v Česku, bude to v Tatranu. Pokud by v takovém případě Tatran udržel i Filipa Langera, stal by se jasným spolufavoritem na titul!

Boleslav přivede reprezentanta ze zahraniční!

Domácí přestupové vody budou po sezóně spíše stojaté a tak se superligový gigant podívá ven. Není tajemstvím, že Tomáš Pacák krouží kolem jmen jako Martin Kisugite, Lukáš Veltšmíd či David Šimek. Jedna podobná rybka v boleslavské síti skončí.

Rozšíří se kolonie v SSL!

Během superligové pauzy si Češi ve Švédsku udělali slušné jméno a lze očekávat, že se v létě na sever jedno až dvě jména přesunou. Nejžhavějším zbožím bude určitě Filip Langer, ale švédská lasa mohou lítat i kolem dalších českých borců.

foto: Český florbal
foto: Český florbal

Ženy přivezou druhou medaili!

Prosincové MS žen ještě nezná ani své účastníky, ale přesto si dovolíme tvrdit, že parta kolem Elišky Krupnové napraví semifinálovou blamáž z posledního šampionátu a přiveze jednu z medailí.

Muži se vrátí s bramborami!

Byl by to skvělý florbalový rok, kdyby Česko získalo medaili na každém ze čtyř šampionátů. To se ale nestane! Výběr Petriho Kettunena podlehnoe ve skupině Švýcarsku a stejnému soupeři nebudou stačit ani v zápase od bronz.