Co můžeme čekat o mužské reprezentace?

14.10.2021

Do MS ve Finsku zbývá něco málo méně než 2 měsíce a přímo před námi je poslední turnaj Euro Floorball Tour, který se navíc koná v Plzni. Mužská reprezentace by na něm měla ukázat svou připravenost. 

foto: Český florbal
foto: Český florbal

Pokud první cyklus Petriho Kettunena přinesl rozpaky a skončil zklamáním v podobě bramborové medaile z domácího šampionátu i mizerné hry, druhý cyklus je už úplným fiaskem. Z našeho pohledu by ani neočekávaná medaile nezastínila problémy, pod kterými je podepsán realizační tým i reprezentační komise a celé vedení Českého florbalu.

K prodloužení kontraktu pravděpodobně nemělo nikdy dojít. Zpráv o nefunkčním vztahu s hráči i realizačním týmem bylo v zákulisí víc než dost. Zde poprvé selhala reprezentační komise, když nedokázala najít náhradu a následně doporučila prodloužení smlouvy. Říká se, že velký tlak na toto řešení vytvářel bývalý prezident Českého florbalu Filip Šuman. Nedlouho po prodloužení přišla kauza odstoupení asistentů Pavla Bruse a Milana Fridricha a především rozhodnutí mnoha reprezentantů nenastupovat dále pod vedením Petriho Kettunena.

Krom jiných zde totálně selhala i komunikace Českého florbalu, který se snažil dělat, že se nic neděje, zatímco nejlepší čeští hráči seděli během reprezentačních akcí doma. Začal se stavět nový tým kolem Toma Ondruška, Patrika Dóži či Martina Pražana. Poslední 2 jmenovaní už dobrý půlrok na reprezentační akce nejezdí a opět nikdo nekomunikuje důvody. Přitom Patrik Dóža nosil i kapitánskou pásku. Z výstupů klubu víme, že na EFT nejede ani Tomáš Sýkora, ale Český florbal den před akcí mlčí.

Místo toho finský realizační tým vytáhl několik králíků z klobouku. Na poslední akci před MS jedou například Lukáš Punčochář, Matěj Havlas či Adam Hemerka. Mají šanci jet na MS? Neměli jet raději hráči, kteří objížděli letní akce? Otázek je mnoho a odpovědí pomálu. Následující turnaj nám dá alespoň nějaké odpovědi a doufejme, že přes veškerou naši kritiku, budou optimistické.

Seznam hráčů, kteří by potencionálně mohli reprezentovat, ale v nominacích se z různých důvodů neobjevují:

Jan Binder, Jiří Curney, Patrik Dóža, Jakub Hubálek, Matej Jendrišák, Marek Matejčík, Jan Natov, Martin Pražan, Lukáš Souček , Patrik Suchánek, Daniel Šebek, Martin Tokoš, Milan Tomašík, Lukáš Veltšmíd

Chodov vydal po dvou týdnech od odehrání finálových zápasů letošní pohárové soutěže zajímavý minidokument, který diváky pouští za dveře šatny i na střídačky obou chodovských týmů. Pokud se vám podobné formáty vytvářené fotbalovými či hokejovými kluby líbí, mohlo by vás zaujmout i toto dílo.

Každé období mezi sezónami přináší mnoho zajímavých spekulací kolem přestupů a samozřejmě také mnoho transferů. I s vaší pomocí se pokusíme dávat spekulace a potvrzené změny dohromady. Budeme rádi, když nám pod podmínkou anonymity budete posílat spekulace. Můžete psát e-mailem, na Facebook či na Instagram. Veškeré odkazy naleznete v sekci Kontakty....

V návaznosti na článek o transferových pravidlech jsme se podívali do Matriční knihy na webu ceskyflorbal.cz a zkontrolovali platnosti evidenčních dodatků jednotlivých hráčů. Pro potřeby tohoto článku jsme vždy vzali 2 nejvytíženější brankáře a 18 hráčů. Některé kluby mají ve svém kádru hráče na hostování, které jsme pochopitelně nezahrnuli. Je...