Co můžeme čekat o mužské reprezentace?

14.10.2021

Do MS ve Finsku zbývá něco málo méně než 2 měsíce a přímo před námi je poslední turnaj Euro Floorball Tour, který se navíc koná v Plzni. Mužská reprezentace by na něm měla ukázat svou připravenost. 

foto: Český florbal
foto: Český florbal

Pokud první cyklus Petriho Kettunena přinesl rozpaky a skončil zklamáním v podobě bramborové medaile z domácího šampionátu i mizerné hry, druhý cyklus je už úplným fiaskem. Z našeho pohledu by ani neočekávaná medaile nezastínila problémy, pod kterými je podepsán realizační tým i reprezentační komise a celé vedení Českého florbalu.

K prodloužení kontraktu pravděpodobně nemělo nikdy dojít. Zpráv o nefunkčním vztahu s hráči i realizačním týmem bylo v zákulisí víc než dost. Zde poprvé selhala reprezentační komise, když nedokázala najít náhradu a následně doporučila prodloužení smlouvy. Říká se, že velký tlak na toto řešení vytvářel bývalý prezident Českého florbalu Filip Šuman. Nedlouho po prodloužení přišla kauza odstoupení asistentů Pavla Bruse a Milana Fridricha a především rozhodnutí mnoha reprezentantů nenastupovat dále pod vedením Petriho Kettunena.

Krom jiných zde totálně selhala i komunikace Českého florbalu, který se snažil dělat, že se nic neděje, zatímco nejlepší čeští hráči seděli během reprezentačních akcí doma. Začal se stavět nový tým kolem Toma Ondruška, Patrika Dóži či Martina Pražana. Poslední 2 jmenovaní už dobrý půlrok na reprezentační akce nejezdí a opět nikdo nekomunikuje důvody. Přitom Patrik Dóža nosil i kapitánskou pásku. Z výstupů klubu víme, že na EFT nejede ani Tomáš Sýkora, ale Český florbal den před akcí mlčí.

Místo toho finský realizační tým vytáhl několik králíků z klobouku. Na poslední akci před MS jedou například Lukáš Punčochář, Matěj Havlas či Adam Hemerka. Mají šanci jet na MS? Neměli jet raději hráči, kteří objížděli letní akce? Otázek je mnoho a odpovědí pomálu. Následující turnaj nám dá alespoň nějaké odpovědi a doufejme, že přes veškerou naši kritiku, budou optimistické.

Seznam hráčů, kteří by potencionálně mohli reprezentovat, ale v nominacích se z různých důvodů neobjevují:

Jan Binder, Jiří Curney, Patrik Dóža, Jakub Hubálek, Matej Jendrišák, Marek Matejčík, Jan Natov, Martin Pražan, Lukáš Souček , Patrik Suchánek, Daniel Šebek, Martin Tokoš, Milan Tomašík, Lukáš Veltšmíd

Když je ještě před lety hrála nejvyšší juniorská soutěž v klasickém formátu, byl jejím hlavním problémem příliš tvrdý sestupový klíč. Přímo sestupovaly 3 z 12 týmů Například v sezoně 2016/17, kdy se hrála klasicky naposledy, měli sestoupit 2 ze 3 těchto týmů. Bulldogs, Black Angels a Sparty, kteří uhráli 24, 24 a 21 bodů. Poslední Hradec Králové...

Článek o odchovancích v superligových týmech vás zaujal, takže jsme využili Oficiální průvodce florbalovou sezonou ještě jednou a podívali jsme se na ženskou Extraligu. Opět jsme využili jednu z kolonek u hráček, která říká, ve kterém klubu zahájily svou florbalovou cestu.

Všechny nejvyšší soutěže odstartovaly, v plném proudu je také Champions Cup. Ještě než se začneme ohlížet za některými událostmi sezony, podíváme se do materiálu, který každoročně vydává Český florbal. Do ruky se nám totiž dostal Oficiální průvodce florbalovou sezonou. Využili jsme jednu z kolonek u hráčů, která říká, ve kterém klubu zahájili svou...