Köniz posiluje!

05.04.2020

Elitní švýcarský klub Floorball Köniz sice skončil na 3. místě o základní části, ale evidentně chce víc. Proto výrazně posiluje svůj kádr. Ze švédského Höllvikeni přichází český reprezentant Martin Kisuguite, ze švédského Vaxjo švýcarský reprezentant Manuel Engel a z finského SPV obránce Jyrki Holopainen.

foto: Český florbal
foto: Český florbal

Köniz hledal náhradu za Jonne Junkkarinena, který se vrací do Finska, a přivedl hned dvojici špičkových obránců. Holopainen je zkušený bek, který je velmi silný, zároveň však produktivní. Ve finské lize zaznamenal během 366 zápasů 261 bodových bodů (117 + 144).

Martin Kisugite je také prototypem ofenzivního obránce. Do Švýcarska se vrací po roce stráveném ve švédské SSL v dresu Höllvikenu. Ve Švýcarsku nosil ochodvanec Bohemky dres Langenthalu v NLB a Tigers Langnau v NLA.

Ofenzivní posilou je švýcarský reprezentant Manuel Engel, který se vrací po pěti letech v SSL. Šestadvacetiletý Engel debutoval v NLA v dresu Langnau, kde během 4 sezón nasbíral 172 bodů (87 + 85) ve stejném počtu zápasů. V národním týmu odehrál již 93 zápasů a připsal 111 bodů. Během pěti let ve švédském Vaxjo posbíral 145 bodů (84 + 61) ve 170 zápasech.