Československé Prague Games

03.07.2020

Ani koronavirus nezabránil v uspořádání 17. ročníku mezinárodního turnaje Prague Games. Turnaj, který odstartuje ve středu 8. července, však bude úplně jiný než v minulých letech. Vzhledem k situaci ve světě bude turnaj poprvé v historii bez účastníků z tradičních florbalových zemí.

foto: Floorball in Prague
foto: Floorball in Prague

Prague Games 2020 bude hrát celkem 211 týmů, přičemž 204 účastníků bude z Česka a 7 ze Slovenska. Pro srovnání v minulém roce hrálo na turnaji 409 týmů ze 14 zemí. Na webu turnaje se píše, že blízko bylo i zapojení dalších zemí - například již tradičně početná delegace ze Švýcarska zvažovala příjezd do poslední chvíle, ale nakonec musela s notnou dávkou lítostí účast odvolat. Kromě Švýcarů měly původně dorazit týmy z Norska, Švédska, Finska, Lotyšska, Polska, Německa, Číny, Ukrajiny a USA.

Přestože budou Prague Games ochuzeny o zahraniční účastníky, rozhodně nabídnou skvělou podívanou. Hlad po zápasech je totiž obrovský. Týmy přišly o vrcholy sezóny a Prague Games mohou být alespoň malou náplastí.

Konkurence bude i tento rok značná. Například do prestižní kategorie B18, kde se leckdy objeví florbalisté, kteří zakusili mužskou Superligu, se přihlásilo 32 týmů. Celkem jsou vypsány čtyři dívčí (G12, 14, 16, 18) a sedm chlapeckých (B12, 13, 14, 15, 16, 17, 18) kategorií. Novinkou je kategorie U10 pro ty úplně nejmenší florbalistky a florbalisty. Jedná se o smíšenou skupinu, v týmech se mohou objevit holky i kluci.

Organizátoři letos z pochopitelných důvodů nemohou účastníkům turnaje nabídnout tak bohatý doprovodný program, jak bývá zvykem. Ale každý z hráčů se alespoň může těšit na turnajové tričko zdarma. Uskuteční se i populární soutěž Floorball Penalty, třebaže letos proběhne jen virtuálně.

Prague Games samozřejmě budeme pečlivě sledovat na našich sociálních sítích a ohlédnutí po skončení najdete i zde na našem webu.