Česko na MS i s Kreysou! Mimo zůstávají Hubálek, Beneš či Dóža

10.10.2022

Trenér Jaroslav Berka oznámil nominaci dvaceti hráčů, kteří budou v listopadu reprezentovat na MS ve Švýcarsku. Ve výběru se nachází 17 hráčů, kteří absolvovali bronzový šampionát v Helsinkách. Do týmu se vrací zkušení matadoři Matěj Jendrišák a Martin Tokoš, úplným nováčkem je Jonáš Kreysa.

Když se podíváme na jména, která v nominaci nejsou, jako první musíme zmínit trio Dominik Beneš, Ondřej Vítovec a David Šimek. To jsou jediní hráči, kteří neobhájili svou účast z posledního MS. U Ondřeje Vítovce hrálo hlavní roli zranění, s Davidem Šimkem nový realizační tým příliš nepočítal od samého začátku a před Dominikem Benešem pravděpodobně dostal přednost Jonáš Kreysa.

Jen mezi náhradníky se nachází Jakub Hubálek. Velkého oblíbence Pavla Bruse opět trápí zdravotní problémy a do letošního ročníku Superligy ještě nenaskočil. Diskutovat by se také dalo o pozici druhého brankáře. Martin Beneš zatím nepřesvědčuje a na jeho místo by se určitě nabízelo jméno Lukáše Kříže, ale vzhledem k obsazení pozice hlavního trenéra nemohlo být o nominaci Beneše pochyb. Do 30 hráčů (včetně náhradníků) se nevešli ani Petr Majer, který se vydal na finské dobrodružství, zkušený obránce Lukáš Veltšmíd či nejproduktivnější hráč švýcarské soutěže Patrik Dóža.

Česká reprezentace jede do Švýcarska v pozici obhájců titulu a je třeba si přiznat, že při současném stavu švýcarského týmu je medaile skoro povinnost.

Nominace:

Brankáři: Lukáš Bauer (Florbal MB), Martin Beneš (Sparta Praha).

Hráči: Marek Beneš, Matěj Havlas, Jonáš Kreysa, Ondřej Němeček (všichni Tatran Střešovice), Jiří Besta, Adam Delong, Matyáš Šindler (všichni 1. SC Vítkovice), Filip Forman, Martin Kisugite (oba FbŠ Bohemians), Jakub Gruber, Adam Hemerka, Lukáš Punčochář, Martin Tokoš (všichni Florbal MB), Matěj Jendrišák, Josef Rýpar (oba Linköping IBK / SWE), Mikuláš Krbec (Sparta Praha), Filip Langer (FBC Kalmarsund / SWE), Tom Ondrušek (Florbal Chodov).

Náhradníci

Brankáři: Tomáš Jurco, Lukáš Kříž (oba Tatran Střešovice).

Hráči: Dominik Beneš, Matej Pěnička (oba Florbal MB), Tomáš Hanák (Tatran Střešovice), Jakub Hubálek, Ondřej Vítovec, Adam Zubek (všichni 1. SC Vítkovice), Jan Malič (FbŠ Bohemians), Marek Zouzal (Sparta Praha).