Buriho Backchecking

08.05.2020

Pokud vás baví florbal a chcete se dozvědět zajímavé informace, tak nemáte moc možností. I proto vznikl náš web. V posledních týdnech je tu však ještě jeden projekt, který stojí za povšimnutí. V posledních letech se stal velmi populární formát podcastů. V českém florbalovém prostředí se o ně velmi nepravidelně pokouší server florbal.cz a z klubů do těchto vod zabrousil Chodov. My bychom chtěli upozornit na podcast odchovance Pardubic a současného hráče Sparty Jakuba Buriana s názvem Buriho Backchecking. V posledním díle byl hostem útočník Pixba Marek Beneš a došlo i na několik třaskavých témat.

facebook: Buriho Backchecking
facebook: Buriho Backchecking

O juniorském finále s Bohemkou 2014/15

"V sobotu jsme vyhráli Superfinále a v neděli bylo rozhodující 5. finále s Bohemkou a to bylo vostrý. Já jsem tam přišel a na rozcvičce jsem se tam potácel a fakt jsem měl problém vidět míček. Prostě jsme to vyhráli a já jsem měl snad 2+1 a pamatuju si nějaký gól, který jsem ani nechápal, jak jsem ho dal."

O sezóně 2014/15

"To byla určitě ta nejlepší, od tý doby to nějak nejde, zatím jsem toho moc nevyhrál. Superfinále mi z toho přijde nejcennější, protože na tom juniorském to nebylo zlato, byl to bronz, a ta juniorka je oproti chlapům samozřejmě míň. Hlavně teď když se nad tím zamýšlím a v kontextu toho, že jsem zatím vyhrál úplný hovno, tak to byla super sezóna."

O porovnání s Filipem Langerem

"Myslím, že dřív jsem mu býval trochu podobný, teď už jsem se trošku změnu, už nejsem tak technický. Snažím se to nahrazovat rychlostí, ale dřív jsem byl komplexnější. Ale on je největší talent, co si budeme povídat. A má i nastavenou hlavu, což jsem já v jeho věku třeba neměl."

O ústupu Tatranu ze slávy

"Hlavní důvod je jasný, to je to omlazení zaprvé. A zadruhé ostatní týmy jsou schopné nabídnout lepší podmínky. Hlavně hráčům kteří nejsou z toho města, nebo kteří se vracejí z ciziny. Doufám, že se to v nejbližší době bude otáčet k lepšímu."

O halách v Superlize

"Povrch na Tatranu fakt nenávidím. Na to si fakt nezvykneš. Strašně mi vadí na český lize ty haly, ty povrchy. Haly ať jsou klidně bez tribun, ale ať se tam dá hrát normální florbal. To mi vadí strašně."

O rozhodčích 

"Mně vadí ten nastavený metr. Rozhodčí dělají chyby všude, ve Švédsku jich také dělají mraky. Ale v Česku jdeš do rohu a stačí ti počkat, než rozhodčí pískne faul. Postavíš se na trojnožku a on ti nemá jak vzít balón, aby to rozhodčí nepísknul. Ve Švédsku je souboj v rohu a když se tam zastavíš, tak tě někdo sejme. Někdy to písknou, ale někdy také ne." 

O kvalitě švédské SSL

"Je to tak, že je tam víc kvalitních hráčů než tady. Je tam i víc těch nadprůměrných a těch úplně top. Celkově je to posunuté těma jednotlivci a z toho je ten obraz hry. Ja individuální kvalita je jiná, takže je to všechno rychlejší." 

O tématu reprezentace

"Bylo to prostě tak, že jsem nejel na kvalifikaci, abych dal najevo, že to prostě není dobrý a myslím, že nás takových bylo víc. Některý lidi jsou ještě radikálnější a ty se asi ani nemusí vrátit. Já hrát budu, protože jsem mladý a nechci si dovolit vůči svému rozvoji a kariéře nehrát MS a myslím, že jsem našel optimální způsob, jak skrz kvalifikaci dát najevo nesouhlas, protože bylo stejně jasný, že se postoupí."

Celý 9. díl Buriho Backcheckingu s Markem Benešem si můžete poslechnout například na Spotify.