Bronzový juniorský tým z roku 2017

18.08.2020

V posledním článku jsme si připomněli juniorský bronz z roku 2015. Na další medaili nemusel český florbal čekat dlouho. Před MS 2017 Beneše s Jedličkou nahradili u reprezentačního kormidla Jiří Jakoubek a Jaroslav Berka. MS se v posunulo v rámci Švédska do Vaxjo a Češi opět slavili bronz. Pojďme opět po stopách jednotlivých hráčů. 

foto: IFF
foto: IFF

Češi ovládli základní skupinu, když si v klíčovém zápase poradili se Švýcarskem. V semifinále však od Švédů příliš šancí nedostali a podlehli 4:9. V zápase o 3. místo čekal české hráče opět souboj se Švýcarskem, které o den dřív padlo s budoucími mistry světa až v prodloužení. Po vyrovnané 1. třetině strhli Češi zápas na svou stranu a po dvou letech opět slavili bronz.

Dobrou zprávou je, že 3 roky po skončení MS ve Vaxjo hrají všichni hráči týmu stále na nejvyšší úrovni. Duo Mikuláš Krbec a Filip Langer se okamžitě zařadilo do mužské reprezentace, Ondřej Němeček už jel na juniorské MS jako člen mužské reprezentace, a všichni už za sebou mají start na seniorském MS.

Dres seniorské reprezenatce již oblékli také Milan Meliš a Daniel Mück. Hned 5 členů kádru už má za sebou zahraniční angažmá. Kromě zmíněných Langera s Němečkem okusili zahraničí i Petr Brautferger, Josef Juha a Jan Eckhardt.

Všichni ostatní hráči nastupují v Superlize. Jakub Bína a Filip Zakonov si vybojovali místa v našlapané sestavě Boleslavi. Daniel Maxa patří ke klíčovým osobnostem Chodova. Matyáš Krebner a Kryštof Krbec pracují na vzestupu Bohemians. V Tatranu bojují o návrat mezi elitu Jakub Kolísko, Adam Tlapák a Martin Mühlfeit. Marek Zouzal a Jan Krejča nosí dres Sparty, Petr Koláčný hraje v Otrokovicích a Přemek Pakosta zůstává věrný Pardubicím.

Když se opět podíváme i do kádru mistrů světa, kterými se opět stali Fini, zjistíme, že 8 hráčů naskočilo do finské reprezentace. Jména jako Joona Rantala, Heikki Iiskola a Justus Kainulainen určitě dobře znáte.