Bohemka spouští crowdfundingovou kampaň

20.03.2024

Florbalisté Bohemians zahajují velkou kampaň na podporu činnosti klubu. Cílem kampaně je vykrýt provozní ztráty způsobené mixem covidové pandemie, růstem cen energií a výpadkem podpory na provoz a údržbu sportovišť.

foto: FbŠ Bohemians
foto: FbŠ Bohemians

FbŠ Bohemians pro své členy ale i další komunity, kterým není lhostejný osud sportování dětí, přichystali druhé Vánoce. Chtějí tak udržet provoz svých sportovišť a nemuset omezit vlastní činnost. ¨

"Posledních 5 let bylo pro náš klub velmi složitým obdobím. V roce 2019 jsme se rozhodli výrazně zlepšit tréninkové podmínky pro své členy. Ovšem bezprostředně po výstavbě dvou sportovních center do naší činnosti zasáhla pandemie Covidu19, následně ekonomická a energetická krize a omezení financování sportu. Udržet děti u sportu je klíčové a zejména ve velkých městech vůbec ne lehké. Snažíme se proto udělat maximum proto, aby se dopady tohoto období neprojevily právě na mladých sportovcích." říká Jakub Doubrava, provozní ředitel klubu.

Cest k financování a úvěrování sportovních klubů není mnoho. Proto na florbalové Bohemce společně s rodiči svých členů přišli s výjimečnou crowdfoundingovou kampaní.

Florbaloví Bohemians si v březnu udělali druhé Vánoce – přesněji řečeno Zelené Vánoce. Nabízí totiž výjimečné bohemácké dárky, které umožní mladým sportovcům stát se například součástí superligového utkání, zatrénovat si se svým sportovním vzorem nebo získat mnoho dárků z exkluzivní kolekce.

"Víme, že stejně jako není jednoduchá naše situace, tak se zvýšením cen se potýká i řada rodin, které jsou součástí naší bohemácké komunity. Rozhodli jsem se proto požádat o extra prostředky formou crowdfundingu, ve kterém našim přispěvatelům nabídneme stovky mimořádných cen, které si mohou užít. Kromě dobrého pocitu z podpory našeho klubu, tak získají ještě něco navíc," vysvětluje Doubrava.

Součástí kampaně jsou i videa natočená jak hráči A týmu Bohemians. Bývalou klubovou hvězdou Filipem Formanem, tak i populárním hercem Patrikem Děrgelem, který má ke klubu blízko. Kampaň startuje v pondělí 18. března a bude na portálu HITHIT.cz. K nabídce mimořádných bohemáckých odměn se lze jednoduše dostat i přes doménu www.KlokanPriletiVBreznu.cz.