53. týden: Superliga se rozjela na plné obrátky!

03.01.2021

Ve Švýcarsku se na restart teprve chystají. Finsko a Švédsko už pomalu jelo. A Superliga? Ta nabídla v přelomovém týdnu hned 11 zápasů.

Livesport Superliga: Chodov uctil památku dvěma výhrami

Superliga se vrátila po Vánocích hned 28. prosince bláznivým televizním zápasem, ve kterém Boleslav přestřílela Českou Lípu 16:9. Hned o den později zajela Boleslav do Brna a 6:3 porazila domácí Hattrick a svůj náročný týden dotáhla k dokonalosti víkendovými vítězstvími nad Black Angels a Vinohrady.

Týmem víkendu je jednoznačně Chodov. Ten nastoupil poprvé po tragické ztrátě Michala Rebra a čekala ho dvě pražská derby. Spartu i Tatran porazil Chodov 8:6 a připsal si cenných 6 bodů.

Dařilo se i Bohemce. Ta v sobotu v prodloužení přetlačila Vítkovice a v neděli zvítězila na horké půdě Liberce. Vítkovice si v neděli spravily chuť a doma rozstříleli Českou Lípu, podobně si vedla i Sparta, která porazila Black Angels.

Sehrály se také důležité záchranářské souboje. V sobotu Česká Lípa vydolovala 2 body na hřišti Vinohrad a v neděli Otrokovice vykradly Hattrick.

Smůlu mají Pardubice, které musely opět odkládat zápasy. Tentokrát s Ostravou a Libercem.

Švédsko: Beneš se loučil s rokem hattrickem!

SSL se vrátila 30. prosince dvěma zápasy. Kalmarsund prodlehl v prodloužení Pixbu a v zápase si Marek Beneš připsal 3+1! Helsingborg ve stejný den porazil Växjo 6:2.

První novoročním zápasem SSL byl souboj Dalenu a Siriusu, který přinesl překvapivé vítězství hostů, kteří si tak v tabulce hodně pomohli.

Neděle přinesla

Finsko: Classic si připsal druhou ztrátu

Povánoční program odstartoval zápas Happee proti Classicu. Domácí neměli bez distancovaného Petera Kotilainena šanci a prohráli 3:9.

První novoroční zápas sehrála EräViikingit proti Steelers a připsala si velmi důležitou výhru, která ji drží v boji o play off.

Neděle nabídla tři zápasy a událostí byla druhá ztráta Classicu v sezóně. Tentokrát ho o bod obralo SPV Seinajoki. V dalších zápasech Indians porazili Steelers 10:3 a Happe rozstřílelo 12:5 Welhot.