51. týden: Superliga přinesla sérii dohrávek

21.12.2020

Pouze oba ostravské týmy se mohly pyšnit tím, že mají odehrány všechny zápasy. A dokonce ještě jeden navíc. Všichni ostatní mají co dohánět, a tak využili předvánoční víkend k umazání manka. Hrálo se i ve Švédsku a Finsku, byť v obou zemích museli odkládat některé zápasy.

foto: Tatran Střešovice
foto: Tatran Střešovice

Livesport Superliga: Konec tabulky se zajímavě zamíchal

Tradiční pondělní televizní zápas přinesl vítězství Hattricku nad Pardubicemi, které posunulo brněnský tým mimo barážové vody. I sobota nabídla veskrze záchranářské souboje. Pardubice si hodně pomohly vítězstvím na půdě České Lípy, Vinohrady nedovolily Otrokovicím ani branku o odvezly všechny body a Black Angels ve třetí části strhly na svou stranu zápas na hřišti Liberce.

V neděli se potřetí v týdnu představily Pardubice a získaly další cenný bod, když remizovaly na hřišti Black Angels, kterým pak Hromady vystřelil bod navíc. Ve druhém zápase si Tatran s chutí zastřílel a porazil Otrokovice 11:3.

Švédsko: Kalmarsund dostal nakládačku

Ve čtvrtek Storvreta porazila Växjo, vyrovnala počet zápasů i bodů s Kalmarsundem. Sobota přinesla výhru Helsingborgu na půdě Siriusu a také napínavý souboj Linkopingu a Falunu. Tři body pro růžový tým nakonec vystřelil Malte Lundmark.

Nedělní program přinesl velké překvapení na úkor Kalmarsundu. Suverén podzimu prohrál v minulém kole se Storvretou a nyní dostal nakládačku 9:1 na hřišti Jönkopingu. Höllvikens porazil Habo a přeskočil ho v tabulce, Växjo porazilo Thoren a posouvá se tabulkou. Vydatně tomu pomáhá i pomoc ze Švýcarska Manuel Maurer.

foto: Salibandy.fi
foto: Salibandy.fi

Finsko: Vládne Classic následován silnou čtyřkou

Víkendový program začal již v pátek, kdy Classic porazil ve šlágru nebezpečné TPS a trápící se Era přenechala dva body Tiikeritu. Classic pokračoval ve vítězné sérii i v sobotu a stejně si vedlo i TPS. Dařilo se i dalším týmům z čela, když všechny body brali Oilers, Nokian i LaSB. Na výhře Nokianu se šesti body (3+3) podílel Joona Rantala a posunul se na třetí místo kanadského bodování F-liigy.

Neděle přinesla vzchopení Ery. Ta vyhrála na půdě Happee a může si trochu oddychnout po tragickém podzimu. Hodně tomu pomohla i červená karta, kterou dostala za stavu 3:3 hvězda Happee Peter Kotilainen. Naopak Oilers se velmi daří a další výhrou si jen potvrdili druhé místo v tabulce.