50. týden: Superliga se zahalila smutkem

14.12.2020

Všechna florbalová klání uplynulého týdne zastínila šokující zpráva o úmrtí chodovského brankáře Michala Rebra. Zápasy Chodova tak byly odloženy a ostatní utkání Superligy byly touto informací výrazně poznamenány.

foto: Český florbal
foto: Český florbal

Livesport Superliga: Vítkovice stále vládnou

Hned v pondělí se odehrál další televizní zápas, ve kterém Tatran zdolal Vinohrady. Zářil především Ondřej Němeček, když zaznamenal hned 4 asistence.

Sobotní program přišel o derby Chodova a Tatranu a také o zápas Mladé Boleslavi a Vinohrad, neboť se v týmu Boleslavi objevil COVID. Jinak se kolo obešlo bez překvapení a favoriti potvrdili své role. Do očí praští přestřelka Sparty a Black Angels, kterou domácí ovládli 18:7!

Také v neděli nenastoupily týmy Chodov (proti Otrokovicím) a Mladé Boleslavi (proti Spartě). Za překvapení se dá považovat dvoubodová výhra Ostravy nad Bohemians a Superliga nabídla i další bláznivý zápas, ve kterém Liberec porazil Českou Lípu 19:7.

Oba své zápasy zvládly Vítkovice a nadále neohroženě vládnou tabulce Livesport Suprligy i kanadskému bodování, které válcuje duo Adam Delong - Matyáš Šindler.

Extraliga žen a 1. liga mužů: Restart se blíží

Ledy se začínají hýbat i v dalších domácích soutěžích. Pokud vláda opět nezmění pravidla, vypadá to, že by se další soutěže mohly dát do pohybu. Nyní se intenzivně řeší datum restartu a samozřejmě i testování. Každopádně to vypadá, že bychom mohli několik zápasů vidět už před Vánoci.

foto: FBC Kalmarsund
foto: FBC Kalmarsund

Švédsko: Pixbo i Malmö bez bodů

Linköping má za sebou úspěšný týden. Ve středu zdolal Växjo a v neděli Pixbo. Sobotní program SSL nabídl dva velmi rozdílné zápasy. Utkaly se dva nejhorší týmy soutěže a Höllvikens zdolal Thorengruppen po nájezdech. A ve druhém zápase se naopak střetly dva nejlepší týmy podzimu. Storvreta porazila Kalmarsund 3:2 a výrazně se na tom podílel navrátilec Alexander Rudd (1+1).

Finsko: Classic ztratil první bod!

Ve Finsku pokračuje trápení Ery. Ta prohrála s Oilers a nebezpečně se blíží pásmu sestupu. Oilers zvítězili i v neděli, když porazili SPV na jejich hřišti. Řádil především Justus Kainulainen, který zaznamenal 5+2. V sobotu Nokian porazil Westend Indians a drží se na druhém místě F-liigy.