49. týden: Suverénní Vítkovice poprvé ztratily

06.12.2020

Tento týden patřila pozornost hlavně domácí Superlize. NLA by se měla rozjet až 8. ledna, SSL nabídla v týdnu jediné utkání a F-liiga měla reprezentační přestávku pro soustřední mužského týmu před domácím MS, které se bude konat takřka přesně za rok. Superliga naopak nabídla velkou várku zápasů a rozhodně nebyla nouze o překvapení.

foto: Český florbal
foto: Český florbal

Livesport Superliga: Liberec vyplenil Ostravu, porazil i Vítkovice

Hned pondělí nabídla dvě utkání. Před televizními kamerami se střetla Mladá Boleslav s Chodovem a byl to jeden z nejlepších zápasů sezóny. Utkání nakonec došlo až do nájezdů, ve kterých byli úspěšnější domácí. Ve stejný den se hrál zápas dvou nejvzdálenějších soupeřů. Vítkovice cestovaly do Liberce, ale cesta na nich nezanechala žádné památky a vyhrály 15:3.

Ze sobotního programu asi nejvíc trkne do očí domácí prohra s Českou Lípou. Favorit nenavázal na dobrý výkon z pondělka a nechal si doma nasázet 9 branek. Tu poslední dostala elitní lajna Chodova 26 vteřin před koncem.

Bez jakýchkoliv problémů s počínaly Vítkovice, které zaznamenaly už 11. výhru v řadě, a Mladá Boleslav. Oba týmy nasázely přes 10 branek. Roli favorita potvrdili i Bohemka se Spartou, naopak výhra Liberce v Ostravě se může zdát jako lehké překvapení, byť počáteční forma FBC je zřejmě dávno pryč.

Nedělní program dal další důkaz, že letošní sezóna je hodně bláznivá. Liberec vykradl i druhou ostravskou halu a stal se prvním přemožitelem Vítkovic. Ostrava naopak dojela pro plný bodový zisk do České Lípy. Šlágr kola mezi Tatranem a Mladou Boleslaví nabídl pouze tři branky a hosté odvezli výhru 2:1. Oba týmy dohromady vystřelily v zápase pouhých 26 střel na branku.

Chodov si trochu spravil chuť výhrou 11:7 v Pardubicích a i další pražské celky potvrdily roli papírového favorita. Bohemka porazila Hattrick a Sparta otočila zápas na Vinohradech. Dařilo se i Black Angels, kteří vyválčili dva body za výhru v prodloužení na půdě Otrokovic.

Švédsko: Pixbo i Malmö bez bodů

Jediný zápas nabídla SSL a to souboj Helsingborgu a Växjo. Hosté vyhráli 9:5 a svého soupeře tak přeskočili v průběžné tabulce.

Neděle nabídla alespoň ženskou SSL a z našeho pohledu byly zajímavé zápasy Pixba a Malmö. Oba týmy bohužel prohrály. Tereza Urbánková a Michaela Kubečková nebodovaly, naopak Eliška Krupnová dala jeden a Denisa Ratajová hned dva góly.